Kiedy warto skorzystać z pomocy trenera personalnego?

Coraz więcej miłośników zdrowego trybu życia decyduje się na wykonywanie ćwiczeń siłowych lub fitness pod okiem trenera personalnego. To osoba posiadająca odpowiednie kompetencje w zakresie układania planów i kontrolowania techniki. Przy jej wyborze warto zwrócić uwagę, czy jest wystarczająco cierpliwa, sympatyczna i merytoryczna. Jeśli interesuje nas profesjonalny trening personalny Katowice to miasto, w którym swoje usługi oferuje wielu doświadczonych specjalistów.

Idealna opcja dla początkujących i nie tylko

Nawiązanie ścisłej współpracy z trenerem personalnym jest dobrym pomysłem zwłaszcza w sytuacji, gdy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z chodzeniem na siłownię czy do sali fitness. Możemy bowiem wówczas liczyć na uzyskanie indywidualnego planu ćwiczeń (dostosowanego do aktualnych możliwości i oczekiwań), a także rzetelnych porad odnośnie diety. Dodatkowa korzyść to zwiększone bezpieczeństwo, wynikające bezpośrednio z faktu, że fachowiec nieustannie pilnuje naszej postawy i poprawnej techniki. Ryzyko doznania poważnej kontuzji zostaje zatem zniwelowane do minimum. Skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego trenera personalnego jest również wskazane przy:

– braku należytej motywacji do kontynuowania ćwiczeń,

– niezadowolenia z dotychczasowych rezultatów (zbyt powolne chudnięcie, niewystarczające – nabieranie masy mięśniowej itp.),

– chęci przełamania stagnacji.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × 2 =