Nietrzymanie moczu – leczenie, leki, przyczyny

Nietrzymanie moczu może objawiać się w różnym wieku, niezależnie od płci. To nie tylko problem natury fizycznej – dla wielu osób to duży powód do wstydu i późniejszych urazów psychicznych. Na szczęście istnieje kilka sposobów na radzenie sobie z tym problemem. Jak wygląda wtedy leczenie?

Przyczyny nietrzymania moczu 

Nietrzymanie moczu może być spowodowane różnymi czynnikami. Na przypadłość częściej narażone są kobiety, co wiąże się z przebytymi ciążami. Powodem może być także otyłość. W niektórych przypadkach obserwuje się zależność między nietrzymaniem moczu a cukrzycą. Często chodzi też o predyspozycje genetyczne albo zaawansowany wiek. 

Leczenie nietrzymania moczu i zastosowane leki 

W przypadku nietrzymania moczu warto skorzystać z nieprzemakalnych prześcieradeł, które można znaleźć na stronie https://almach.pl/sklep/kategoria-produktu/sypialnia/przescieradla-i-podklady-nieprzemakalne/. Pozwolą one pewniej poczuć się choremu, co spowoduje mniejszych stres. Przy powtarzającym się problemie leczenie obejmuje regularne ćwiczenie mięśni Kegla oraz pęcherza. Zaleca się także zmianę diety przy nadwadze. W szczególnych przypadkach stosuje się również leki, często o charakterze antycholinergicznym. Zdarzają się też zaawansowane zabiegi, które opierają się np. na elektrostymulacji.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


czternaście + 15 =