Jak zregenerować powierzchnię swoich zamszowych butów lub torebki?

Zamsz to materiał uzyskiwany poprzez wyprawienie naturalnej skóry zwierzęcej. Produkuje się z niego m.in. eleganckie obuwie (np. botki, kozaki, miejskie sneakersy) oraz damskie torebki. Niestety powierzchnia wymienionych wyrobów jest podatna na zabrudzenia i zniszczenia o charakterze mechanicznym, dlatego od czasu do czasu wymaga kompleksowej regeneracji. Znakomicie nadaje się do tego celu preparat renowacyjny dostępny w tym sklepie online: https://multirenowacja.pl/renowator-pasta-do-zamszu-i-nubuku-200ml-saphir-renovetine.html.

Regularne czyszczenie to jeden z niezbędnych zabiegów

Wspomniany we wstępie preparat jest profesjonalnym środkiem barwnikowym w formie aerozolu. Skutecznie przywraca naturalny kolor zamszowych butów i torebek, wzmacniając jednocześnie wytrzymałość materiału oraz poprawiając jego właściwości hydrofobowe. Dzięki zastosowaniu tego produktu pozbędziemy się nieestetycznych odbarwień i plam, a dodatkowo unikniemy niepożądanych zacieków. Co istotne, brak w składzie silikonu i innych szkodliwych substancji przekłada się na pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Ciekawą alternatywę stanowi dedykowana pasta do zamszu, która w znacznym stopniu niweluje skutki naturalnego procesu blaknięcia. Nakłada się ją warstwowo, tak aby powoli przeniknęła w strukturę skóry. Po przeprowadzenie całego procesu zaleca się wyszczotkowanie powierzchni. Jeśli natomiast chcemy uchronić dany wyrób przed destrukcyjną wilgocią i wszelkimi zanieczyszczeniami, to wówczas koniecznie wykorzystajmy wodoodporny impregnat. Nie można również zapomnieć o systematycznym czyszczeniu materiału z kurzu i błota. Najlepiej robić to za pomocą szczotki z miękkim włosiem i delikatnej pianki (ewentualnie roztworu mleka z sodą oczyszczoną).

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 − czternaście =