Jakie są różnice między zlewozmywakami stojącymi a montowanymi pod blatem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Główną różnicą pomiędzy zlewami stojącymi a podblatowymi jest wielkość przestrzeni roboczej. Zlew stojący jest większy od podblatowego i ma więcej miejsca do pracy. Zlewy stojące mają szerszy otwór odpływowy i mogą pomieścić większe przedmioty.

Zlewozmywaki podblatowe

Zlewozmywaki podblatowe są również znane jako zlewozmywaki próżniowe lub „drop-ins” i są przeznaczone do instalacji pod blatem. Różnica między zlewem podblatowym a wpuszczanym polega na tym, że zlew podblatowy ma otwór wbudowany w blat, który umożliwia dostęp do instalacji wodno-kanalizacyjnych bez konieczności przecinania litego materiału.
Zaletą zlewów podblatowych jest to, że są łatwiejsze w montażu. Wadą jest to, że zlewozmywaki podblatowe nie mają tak dużej przestrzeni roboczej jak zlewozmywaki stojące i są droższe niż te wpuszczane.

Zlewozmywaki stojące

Zlewozmywaki stojące są dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach, ale większość z nich ma jedną wspólną cechę: oferują więcej miejsca niż inne rodzaje zlewów. Zlewy stojące mogą mieć jedną lub dwie komory (lub nawet więcej). Są też dostępne w różnych konfiguracjach baterii, więc możesz wybrać taką, która będzie pasowała do Twoich potrzeb dekoratorskich. Na stronie taniezlewozmywaki.pl znajdziesz więcej informacji na temat tego rodzaju zlewozmywaka.

Jedną z zalet zlewów podblatowych jest to, że są one łatwiejsze do czyszczenia i utrzymania. Pozwalają również na więcej miejsca na blacie, co może być przydatne, jeśli używasz dużo sprzętu do przygotowywania żywności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sprawdzone triki na ciekawe urządzenie klasycznego gabinetu
Sprawdzone triki na ciekawe urządzenie klasycznego gabinetu
Urządzając gabinet, warto zawczasu wybrać myśl przewodnią tego pomieszczenia i co ono ma mówić o jego właścicielu. Każda osoba potrzebuje […]
Najpopularniejsze marki łóżek rehabilitacyjnych
Najpopularniejsze marki łóżek rehabilitacyjnych
Łóżka rehabilitacyjne pomagają w powrocie do zdrowia i pełnej sprawności. A także umożliwiają wygodniejsze funkcjonowanie osobom, które przez dłuższy czas […]
Bezpieczeństwo na imprezie masowej – o czym należy pamiętać?
Bezpieczeństwo na imprezie masowej – o czym należy pamiętać?
Każdego roku w wielu polskich miastach odbywają się różnego rodzaju imprezy masowe, takie jak koncerty, występy kabaretów, festyny, dni miast, […]