Klimatyzacja w firmie – czy warto?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Latem system klimatyzacji jest jednym z najważniejszych czynników dla pracowników i klientów. Dobry system klimatyzacji może zwiększyć wydajność i zmniejszyć absencję. Istnieje jednak wiele mitów na temat klimatyzacji: jest bardzo droga, zajmuje dużo miejsca i mocy zasilania. W tym artykule zastanowimy się, czy montaż klimatyzatora w biurze lub sklepie ma sens.

Zwiększona produktywność pracowników

Pracownicy, którzy czują się komfortowo i są wydajni, mają lepszą ogólną wydajność. Mniej prawdopodobne jest, że wyjdą wcześniej, ponieważ są przegrzani i niewygodni, a także będą bardziej czujni podczas spotkań i innych wydarzeń w pracy. Chłodna temperatura sprawia, że pracownicy rzadziej chorują, ponieważ ich układy odpornościowe są silniejsze, gdy ich ciała nie pracują w nadgodzinach, aby utrzymać chłód. Jeśli pracownicy są bardziej produktywni, Twoja firma może potencjalnie zaoszczędzić pieniądze.

Zmniejszona absencja

Gdy pracownicy czują się komfortowo w miejscu pracy, rzadziej dzwonią na chorobowe. Zmniejsza to koszty płacenia pracownikom tymczasowym i utratę produktywności, która wynika z braku całego personelu w ciągu dnia. Jeśli prowadzisz działalność sezonową, taką jak kształtowanie krajobrazu lub usuwanie śniegu, chłodzenie biura może pomóc Ci pozostać otwartym w gorących miesiącach letnich, kiedy większość innych firm zamyka się na wakacje. Jeśli chcesz zmniejszyć wskaźnik absencji (i koszty związane z zastąpieniem tych straconych godzin), to instalacja klimatyzacji Wrocław może pomóc.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób wyjątkowo urozmaicić nasz ślub?
W jaki sposób wyjątkowo urozmaicić nasz ślub?
W jaki sposób wyjątkowo urozmaicić nasz ślub?  Ślub to wyjątkowy dzień dla każdego. To dzień, w którym dwoje ludzi staje […]
Co powinien posiadać każdy pracownik biurowy?
Co powinien posiadać każdy pracownik biurowy?
Jeśli pracujesz w biurze, musisz mieć kilka podstawowych materiałów, aby ułatwić sobie życie. Niezależnie od tego, czy jesteś nowym pracownikiem, […]
Nakładanie barw na powierzchnie metalowe
Nakładanie barw na powierzchnie metalowe
Dzisiaj na rynku możemy znaleźć wiele metod farbowania metali, a każda z nich ma swoje plusy i minusy. Są to […]