Klimatyzacja w firmie – czy warto?

Latem system klimatyzacji jest jednym z najważniejszych czynników dla pracowników i klientów. Dobry system klimatyzacji może zwiększyć wydajność i zmniejszyć absencję. Istnieje jednak wiele mitów na temat klimatyzacji: jest bardzo droga, zajmuje dużo miejsca i mocy zasilania. W tym artykule zastanowimy się, czy montaż klimatyzatora w biurze lub sklepie ma sens.

Zwiększona produktywność pracowników

Pracownicy, którzy czują się komfortowo i są wydajni, mają lepszą ogólną wydajność. Mniej prawdopodobne jest, że wyjdą wcześniej, ponieważ są przegrzani i niewygodni, a także będą bardziej czujni podczas spotkań i innych wydarzeń w pracy. Chłodna temperatura sprawia, że pracownicy rzadziej chorują, ponieważ ich układy odpornościowe są silniejsze, gdy ich ciała nie pracują w nadgodzinach, aby utrzymać chłód. Jeśli pracownicy są bardziej produktywni, Twoja firma może potencjalnie zaoszczędzić pieniądze.

Zmniejszona absencja

Gdy pracownicy czują się komfortowo w miejscu pracy, rzadziej dzwonią na chorobowe. Zmniejsza to koszty płacenia pracownikom tymczasowym i utratę produktywności, która wynika z braku całego personelu w ciągu dnia. Jeśli prowadzisz działalność sezonową, taką jak kształtowanie krajobrazu lub usuwanie śniegu, chłodzenie biura może pomóc Ci pozostać otwartym w gorących miesiącach letnich, kiedy większość innych firm zamyka się na wakacje. Jeśli chcesz zmniejszyć wskaźnik absencji (i koszty związane z zastąpieniem tych straconych godzin), to instalacja klimatyzacji Wrocław może pomóc.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziesięć + jedenaście =