Urządzenia niezbędne w dużych magazynach

Magazyny to ogromne hale przeznaczone do przechowywania i przemieszczania rozmaitych towarów. Niektóre z nich przypominają nawet niewielkie miasteczka logistyczne, w których nieustannie odbywa się proces przyjmowania ładunków oraz ich przeładowywania do samochodów dostawczych. Z tego względu wymagane jest tutaj stosowanie różnorodnych urządzeń ułatwiających realizację poszczególnych procesów. Doskonałym przykładem są wagi magazynowe nierdzewne służące do wyznaczania masy ponadgabarytowych obiektów i substancji chemicznych.

Wózki widłowe to absolutna podstawa

W magazynach o sporej powierzchni wykorzystuje się przede wszystkim ręczne wózki paletowe oraz nowoczesne wózki widłowe z napędem elektrycznym lub spalinowym. Te pierwsze są przeznaczone głównie do przewozu małych i średnich towarów w obrębie magazynu (na paletach), a także do rozładowywania i załadowywania aut ciężarowych. Drugie zaś są konieczne do szybkiego i niezwykle sprawnego transportowania obiektów ponadgabarytowych nie tylko w hali, ale również na placu. Charakteryzują się one udźwigiem do kilku ton i mogą być prowadzone wyłącznie przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami. 

W omawianym miejscu nie powinno ponadto zabraknąć suwnic, które pozwalają na przenoszenie ponadprzeciętnie ciężkich towarów zarówno w pionie, jak i poziomie. Większość tego typu urządzeń jest wyposażonych w zaawansowaną technologicznie wciągarkę, ewentualnie wciągnik. Pozostałe wymagane w dużych magazynach sprzęty to solidne wagi pomostowe nierdzewne z regulacją wysokości i czujnikami oraz bindownice, czyli niewielkie urządzenia do zabezpieczania ładunków poprzez ich oklejanie taśmą ochronną.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 × pięć =