Jak skręcić papierosa?

Rosnące z roku na rok ceny papierosów zmuszają palaczy do poszukiwania alternatywnych sposobów na ograniczenie wydatków. Jednym z najbardziej popularnych jest samodzielne skręcanie papierosów z wykorzystaniem tytoniu, bibułek oraz filtrów. Te dwa ostatnie produkty posiada w swojej szerokiej ofercie m.in. ten sklep internetowy: https://vaporshop.pl/pl/14-bibulki.  Z niniejszego artykułu dowiemy się, jak na dwa sposoby stworzyć własnego papierosa w warunkach domowych. 

Metoda ręczna i mechaniczna   

Jeśli chcemy skręcić papierosa ręcznie, potrzebujemy do tego bibułki, filtra i oczywiście odpowiedniego suszu. W pierwszej kolejności należy umieścić na jednym końcu bibułki filtr, natomiast w środek włożyć około pół łyżki tytoniu. Następny etap polega na delikatnym rolowaniu całości aż do momentu uzyskania pożądanego kształtu. Nie można przy tym zapomnieć, aby brzeg pokryty klejem był skierowany do góry i znajdował się jak najdalej od nas. Na koniec musimy poślinić rant bibułki, co uwolni właściwości kleju i pozwoli skutecznie zamknąć papierosa.

Opisana powyżej technika wymaga sporej wprawy, dlatego nie należy się zrażać po pierwszych, nieudanych próbach. Jeśli chcemy się zaopatrzyć w niezbędne akcesoria, powinniśmy koniecznie zajrzeć na stronę tego sklepu: https://vaporshop.pl/pl/31-przezroczyste-i-smakowe. Istnieje jeszcze metoda mechaniczna z wykorzystaniem specjalnej maszynki do skręcania zwanej zwijarką. W tym przypadku cały proces wygląda następująco:

Otwieramy zwijarkę, podnosząc jej górną część.

Wkładamy do środka filtr i rozkładamy równomiernie niezbyt dużą ilość tytoniu.

Zamykamy maszynkę i zaczynamy nią kręcić, ugniatając w ten sposób susz. 

Zwilżamy brzeg bibułki pokryty klejem i umieszczamy ją pomiędzy rolkami.

Rolujemy bibułkę, kręcąc zwijarką w swoją stronę. Papieros jest gotowy.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście − 5 =