Jak dbać o start motocykl

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stary motocykl wymaga od właściciela szczególnego zadbania. Pewne elementy mogą już być nadgryzione przez rdzę, inne muszą być odnawiane, gdyż produkcja poszczególnych części jest już zaniechana przez producenta. Dlatego decydując się na zabytkowy egzemplarz, warto zadbać o kilka istotnych rzeczy.

Przede wszystkim ważne jest, aby stary motocykl nie był narażony na ciągłe stanie pod chmurką. Jeśli nie mamy możliwości garażowania naszego cudeńka, powinniśmy zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec na motor. Dzięki niemu unikniemy zbyt szybkiej korozji. Warto również pomyśleć o specjalnym stojaku na motor. Jeśli nasz pojazd będzie stał ciągle na kołach, nie wpłynie to dobrze ani na opony, ani tym bardziej na już spracowane zawieszenie. Również dbanie o regularną wymianę płynów eksploatacyjnych jest niezmiernie istotne. Wymieńmy olej w naszym motocyklu przed okresem zimowym.

Dbając o kosmetykę naszego pojazdu, używajmy płynów dedykowanych do motocykli. Są delikatniejsze od tych samochodowych.

Pamiętajmy również, aby wyjąć akumulator przed dłuższym postojem motocykla. W sezonie, kiedy jeździmy regularnie, nie jest to potrzebne.

Warto zasięgnąć wiedzy eksperta w sprawie dbania o poszczególne części silnika. Jeśli nie będziemy odpowiednio ich eksploatować, nasz motocykl będzie nadawał się jedynie na złom. Części do starych modeli są teraz coraz trudniejsze do zdobycia. Na przykład jeśli mamy w naszym motorze WSK cylinder żeliwny, Po jakimś czasie warto zrobić szlif. Jeśli mamy cylinder aluminiowy, już tego nie zrobimy.

Ważne jest również, aby zadbać o gaźnik. Gaźnik w simsonie na przykład bardzo łatwo wyczyścić. Róbmy to regularnie, aby nasz motocykl nie zawiódł nas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego firmy powinny inwestować w aplikacje webowe?
Dlaczego firmy powinny inwestować w aplikacje webowe?
Dawniej, w erze przed tanim i ogólnodostępnym Internetem, największą rolę odgrywały aplikacje desktopowe, jednakże powoli odchodzą one do lamusa i […]
Współczesne formy reklamy
Współczesne formy reklamy
W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku jest tak ogromna, że aby skutecznie wyróżnić się na tle innych podmiotów gospodarczych, trzeba […]
Aranżacja pokoju dziecięcego – co zrobić żeby był on przytulny i ciekawy dla dziecka?
Aranżacja pokoju dziecięcego – co zrobić żeby był on przytulny i ciekawy dla dziecka?
Własny pokój to dla dziecka prawdziwy azyl. To często pierwsze miejsce, które w całości należy do niego, substytut bazy z […]