Jakimi metodami wykonuje się nadruk na opakowaniach?

Podstawową funkcją opakowań jest zabezpieczenie towaru podczas jego transportowania lub przenoszenia. Coraz częściej są one wykorzystywane także do celów promocyjnych. Zastosowanie nowoczesnych technik nadruku pozwala tworzyć efektowne opakowania, które będą wyróżniać się na tle konkurencyjnych produktów.

Charakterystyka druku fleksograficznego

Jedną z technik umożliwiających nadruk na opakowaniach jest druk fleksograficzny. Metoda ta polega na wykorzystaniu elastycznych, wypukłych form drukowych oraz szybkoschnących farb. Do wykonania formy najczęściej używa się polimerów. Zastosowanie tego rodzaju techniki pozwala wykonywać nadruki na powierzchniach, które nie są idealnie równe. Szczegółowe informacje na temat tej metody nadruku dostępne są m.in. na witrynie https://boxmarket.eu/pl/sendbox-f427-z-nadrukiem-fleksograficznym-39

Klasyczny druk offsetowy

Alternatywnym rozwiązaniem jest klasyczny druk offsetowy, który również może być wykorzystywany do zadrukowywania szorstkich bądź nierównych powierzchni. Jego charakterystyczną cechą jest wysoka jakość, co pozwala tworzyć efektowne, fotorealistyczne grafiki na opakowaniach. Wysokie koszty początkowe związane z koniecznością przygotowania matrycy sprawiają, że offset najlepiej sprawdza się przy zamówieniach obejmujących duże nakłady.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 × 3 =