Przyczyny szybkiego rozładowywania się smartfona i tabletu

Smartfony i tablety to urządzenia wykorzystywane dzisiaj powszechnie przez większość społeczeństwa. Ich użytkownicy mają jednak nierzadko problem ze zbyt szybko rozładowującą się baterią – dotyczy to zarówno modeli tanich, jak i tych z wyższej półki. Jest to dosyć uciążliwe, w związku z czym warto poznać kilka głównych przyczyn tego zjawiska. Jeśli natomiast naszym celem jest ponadprzeciętnie pojemna bateria iPhone 6 plus będzie wyborem idealnym.

Naucz się poprawnej obsługi urządzenia

Na poziom naładowania baterii największy wpływ ma jasność ekranu. Pamiętajmy o tym, że im jest ona wyższa, tym szybciej akumulator będzie się rozładowywał. Warto zatem włączyć automatyczne ustawienie tego parametru, ewentualnie za każdym razem dostosowywać go do naszych konkretnych potrzeb. Kolejną przyczyną jest niewłaściwe użytkowanie urządzenia, polegające na jego częstym rozładowywaniu i podłączaniu do ładowarki na całą noc. Optymalnym rozwiązaniem jest w tym przypadku regularne zasilanie oraz utrzymywanie baterii na poziomie między 40 a 90%. Nie bez znaczenia jest również to, czy w naszym sprzęcie są włączone wibracje – są one bowiem ogromnym pożeraczem energii. Z tego względu zaleca się, aby korzystać z trybu cichego i używać wyłącznie jednego dźwięku dzwonka.

Inne powody szybkiego rozładowywania się smartfona lub tabletu to m.in.: posiadanie wielu nieużywanych aplikacji (warto je pousuwać, a przynajmniej pozamykać), nieustanne wyszukiwanie sygnału WiFi (należy wyłączyć tę konkretną funkcję, gdy nie jesteśmy w zasięgu sieci) oraz udostępnianie lokalizacji, np. aplikacji Google Maps (najlepiej je wyłączyć lub ograniczyć). Jeśli nasza bateria jest już wyeksploatowana i nie wytrzymuje dłużej niż kilka godzin, wówczas powinniśmy się zdecydować na naprawę iPada czy smartfona w profesjonalnym serwisie. Na https://iclinica.pl/naprawa-ipad-cennik/ można sprawdzić przykładowy cennik takiej usługi. 

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście − jedenaście =