Kiedy powinniśmy sięgnąć po skuteczne preparaty na pchły?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy chcemy, aby nasze zwierzęta były szczęśliwe i zdrowe, a czasami oznacza to zapewnienie im leczenia pcheł. Na rynku jest jednak wiele rodzajów produktów i określenie, które z nich są bezpieczne i skuteczne, może być trudne.

Kiedy powinniśmy sięgnąć po skuteczne preparaty na pchły?

Odpowiedź zależy od wieku, wagi i nasilenia problemu Twojego pupila. Niektóre produkty są bezpieczne dla kociąt lub szczeniąt poniżej 6 miesiąca życia, podczas gdy inne nie powinny być stosowane u zwierząt w ciąży lub tych z innymi problemami zdrowotnymi. Dodatkowo, istnieją pewne produkty, które mogą nie być bezpieczne dla niektórych ras, ponieważ mają wrażliwość na pyretryny (substancja chemiczna w niektórych sprayach i proszkach).

Wiele produktów dostępnych bez recepty zawiera permetrynę, środek owadobójczy, który zabija dorosłe pchły, ale nie ma wpływu na kleszcze lub jaja. Oznacza to, że musisz ponawiać aplikację co 30 dni, jeśli chcesz pozbyć się wszelkich jaj wylęgowych (co dzieje się, gdy samica wgryza się w jedno z naczyń krwionośnych psa, a następnie składa jaja). Permetryna zabija również kleszcze przy kontakcie, więc może być stosowana jako środek zapobiegający kleszczom, jak również środek owadobójczy.

Jakich rodzajów produktów powinniśmy używać?

Najlepszym sposobem radzenia sobie z infestacją pcheł jest stosowanie regulatora wzrostu owadów (IGR) wraz ze środkiem owadobójczym w celu zabicia dorosłych pcheł i larw. IGR działa poprzez uniemożliwienie niedojrzałym stadiom rozwoju w dorosłe osobniki, dzięki czemu nie mogą się one rozmnażać i składać jaj. Zakłócają one również cykl reprodukcyjny i możliwość wylęgania się jaj u dorosłych, więc nie mogą się one rozmnażać. Środki na pchły można znaleźć w postaci sprayów, szamponów i obroży dla zwierząt domowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto uczyć się egzotycznych języków?
Dlaczego warto uczyć się egzotycznych języków?
Umiejętność posługiwania się obcą mową to niewątpliwie duży atut. Z tego powodu coraz więcej osób kształci swoje zdolności w komunikowaniu […]
Miesiarka – do czego jest wykorzystywane to urządzenie?
Miesiarka – do czego jest wykorzystywane to urządzenie?
W piekarniach, pizzeriach, kuchniach hotelowych oraz wszelkiego rodzaju restauracjach wykorzystuje się rozmaite nowoczesne urządzenia elektryczne ułatwiające przygotowywanie potraw. Jednym z […]
Jakie są rodzaje odświeżaczy powietrza?
Jakie są rodzaje odświeżaczy powietrza?
Trudno byłoby odszukać osobę, której nie zależy na tym, aby w jej domu czy mieszkaniu unosił się ładny zapach. Nie […]