Najważniejsze pojęcia związane z tworzeniem stron www

Gdy już zdecydujemy się na posiadanie własnej strony www, dobrze jest poznać najważniejsze pojęcia z tym związane. Wtedy podczas negocjacji z agencją przygotowującą dla nas witrynę możemy łatwiej operować fachowymi zwrotami oraz wiedzieć, jakie usługi nam oferują.

Hosting

Czyli inaczej mówiąc serwer, na którym przechowywana jest strona internetowa. Jest on niezbędny do tego, by witryna funkcjonowała w sieci. Czasami serwery służą także do przechowywania na nich plików, na przykład zdjęć, czy dokumentów. Koszt wynajmu podstawowego hostingu nie jest zbyt wysoki i przeważnie wynosi około 100 złotych rocznie. Jeśli chcemy posiadać więcej stron, dobrze jest zaopatrzyć się w serwer dedykowany, który pozwoli na utrzymywanie na nim nawet kilkudziesięciu witryn, bez utraty szybkości ich działania.

Pozycjonowanie

To budowanie pozycji w wyszukiwarce na poszczególne frazy związane z naszą działalnością. Im wyższe pozycje, tym więcej osób odwiedzi naszą stronę. Warto więc zainwestować w dobre pozycjonowanie. Najlepiej, by zajęła się tym agencja SEO, ale sami też możemy wpłynąć na wyniki naszej witryny. Ważne jest regularne umieszczanie na niej ciekawych i angażujących dla czytelników treści, jak na przykład rozbudowane artykuły blogowe.

Bezpieczeństwo

Na bezpieczeństwo strony internetowej składa się wiele rzeczy. Podstawą są certyfikaty SSL, które stanowią swego rodzaju barierę i ochronę przed złośliwymi atakami. Poprawiają też zaufanie do witryny, zarówno ze strony użytkowników, jak i wyszukiwarki Google.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


8 − 7 =