Opakowanie – czy ma wpływ na proces zakupu?

Większość ludzi jest wzrokowcami. Firmy marketingowe wiedzą o tym doskonale, dlatego im bardziej przyciągający wzrok towar, tym szanse na jego sprzedaż rosną. Na półkach sklepowych, większość produktów jest dodatkowo zapakowana, co nieświadomie może wpływać na proces zakupu.

Rodzaje opakowań

Na rynku jest wiele rodzajów opakowań, które różnią się od siebie materiałem wykonania. Wyróżniamy szklane, z tworzyw sztucznych, papierowe. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się tektura lita Poznań, która znajdzie wiele zastosowań. Można ją wykorzystać do pakowania elementów, paczek. Dodatkowo, jest przyjazna dla środowiska i może być wykorzystana wielokrotnie.

Opakowanie a zakupy

Im atrakcyjniejsze opakowanie, tym produkt wydaje się być lepszy, bardziej wyjątkowy. Często przy wyborze, kierujemy się nie tylko walorami produktu, składnikami wykorzystywanymi do produkcji, ale także estetyką wykonania. Ładnie opakowane produkty, świetnie sprawdzają się nie tylko w codziennym użytku, ale także jako prezent dla rodziny lub przyjaciół. Każdy doceni pięknie zapakowany podarunek. Opakowanie produktu jest istotne w procesie zakupu, jednak istotne są również parametry produktu, funkcjonalność i zastosowanie.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 × dwa =