Spedycja międzynarodowa – Dlaczego jest niezbędna w dzisiejszym świecie?

Transport międzynarodowy to transport towarów i produktów przez przewoźnika międzynarodowego. Ten rodzaj wysyłki jest często droższy niż wysyłka krajowa, ale jest też bardziej wydajny. Wysyłka międzynarodowa odbywa się zazwyczaj za pomocą frachtu lotniczego, frachtu morskiego lub usług ciężarowych. Każda metoda ma swoje zalety i wady.

Branża transportu międzynarodowego

Branża transportu międzynarodowego odnotowała znaczny wzrost w ciągu ostatniej dekady w wyniku globalizacji, liberalizacji handlu i innowacji technologicznych. Oczekuje się, że globalny handel będzie rósł w tempie CAGR 6,2% w latach 2014-18, według badania przeprowadzonego przez Grand View Research Inc. Raport stwierdza dalej, że kluczowe czynniki napędzające wzrost w tej branży obejmują szybką urbanizację, rosnący dochód rozporządzalny, zwiększoną penetrację sklepów detalicznych, rosnące zapotrzebowanie na produkty wysokiej jakości i ulepszone praktyki zarządzania łańcuchem dostaw.

Usługi żeglugowe

Rynek międzynarodowych usług żeglugowych jest podzielony na dwa segmenty: RoRo (Rolling On/Rolling Off) i LoLo (Lift On/Lift Off). Segment RoRo stanowi ponad 70% udziału w całym rynku ze względu na niskie koszty i duże zapotrzebowanie na przestrzeń ładunkową na statkach. Segment RoRo obejmuje ładunki, które mogą być załadowane i rozładowane bezpośrednio na statki lub ze statków za pomocą dźwigów lub ramp bez konieczności obsługi ręcznej, takie jak samochody, maszyny i urządzenia (M&E), surowce itp. Usługi LoLo są natomiast stosowane w przypadku ładunków wymagających obsługi ręcznej, takich jak kontenery lub towary masowe przed ich dostarczeniem.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzynaście + dwa =