Co się dzieje ze śmieciami?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śmieci, z roku na rok produkujemy ich coraz więcej. Co się z nimi dzieje, gdy opuszczą nasz dom? Czy wszystkie skończą na wysypisku?

Segreguj!

Niestety tylko kilkanaście procent wyrzucanych przez nas śmieci jest posegregowana. Reszta z nich wędruje do sortowni, i starannie podzielona. Robią to zarówno ludzie jak i maszyny.

Odpady organiczne przeznaczone są na kompost. Takie odpady „leżakują” przez dwanaście tygodni. Następnie kompost jest starannie oczyszczany. Taki kompost jest całkowicie bezpieczny pod względem sanitarnym, jest zawsze starannie badany…

Niektóre posegregowane śmieci zostają sprzedane, zużyte butelki kupują huty szkła. Przetapiają je i w ten sposób powstają nowe opakowania szklane. Z plastikowych butelek można wykonać polarowy materiał, plastikowe naczynia, zabawki, a nawet namioty.

Podobnie ma się rzecz z makulaturą. Duża część zużytego papieru jest ponownie przetwarzana. przetworzoną makulaturę przerabia się między innymi na papier gazetowy oraz toaletowy.

Część śmieci jest po prostu palona. W piecu lądują duże ilości papierów, tekstylia, zużyte drewno. Sporym problemem jest utylizacja zużytych opon. Najczęściej są po prostu starannie rozdrabniane i mieszane ze śmieciami przeznaczonymi do spalenia.

Mniej śmieci każdego dnia…

Podsumowując tylko niewielka ilość śmieci kończy na wysypisku. Większość z nich jest utylizowana i dostaje nowe życie. Dzięki temu chronimy nasze środowisko naturalne. Dlatego właśnie warto starannie segregować nasze śmieci każdego dnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy meble mają wpływ na wizerunek sklepu?
Czy meble mają wpływ na wizerunek sklepu?
Na wizerunek sklepu wpływ ma wiele czynników – jakość oferowanych towarów, ich ceny, jakość obsługi, lokalizacja, a także oprawa graficzna, […]
Jak robić zakupy na kwarantannie?
Jak robić zakupy na kwarantannie?
Obowiązkowa kwarantanna jest sporym utrudnieniem w codziennym życiu. Nie każdy ma przecież możliwość poproszenia kogoś o zrobienie zakupów czy załatwienie […]
Zawód: rolnik – Jak się za to zabrać?
Zawód: rolnik – Jak się za to zabrać?
Rolnictwo może być zarówno dobrym sposobem na zarobek, jak i pasją na całe życie. Jednak może to być również skomplikowane […]