Co się dzieje ze śmieciami?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śmieci, z roku na rok produkujemy ich coraz więcej. Co się z nimi dzieje, gdy opuszczą nasz dom? Czy wszystkie skończą na wysypisku?

Segreguj!

Niestety tylko kilkanaście procent wyrzucanych przez nas śmieci jest posegregowana. Reszta z nich wędruje do sortowni, i starannie podzielona. Robią to zarówno ludzie jak i maszyny.

Odpady organiczne przeznaczone są na kompost. Takie odpady „leżakują” przez dwanaście tygodni. Następnie kompost jest starannie oczyszczany. Taki kompost jest całkowicie bezpieczny pod względem sanitarnym, jest zawsze starannie badany…

Niektóre posegregowane śmieci zostają sprzedane, zużyte butelki kupują huty szkła. Przetapiają je i w ten sposób powstają nowe opakowania szklane. Z plastikowych butelek można wykonać polarowy materiał, plastikowe naczynia, zabawki, a nawet namioty.

Podobnie ma się rzecz z makulaturą. Duża część zużytego papieru jest ponownie przetwarzana. przetworzoną makulaturę przerabia się między innymi na papier gazetowy oraz toaletowy.

Część śmieci jest po prostu palona. W piecu lądują duże ilości papierów, tekstylia, zużyte drewno. Sporym problemem jest utylizacja zużytych opon. Najczęściej są po prostu starannie rozdrabniane i mieszane ze śmieciami przeznaczonymi do spalenia.

Mniej śmieci każdego dnia…

Podsumowując tylko niewielka ilość śmieci kończy na wysypisku. Większość z nich jest utylizowana i dostaje nowe życie. Dzięki temu chronimy nasze środowisko naturalne. Dlatego właśnie warto starannie segregować nasze śmieci każdego dnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Powłoka ochronna do opon – czyli jak zabezpieczyć opony przed uszkodzeniem
Powłoka ochronna do opon – czyli jak zabezpieczyć opony przed uszkodzeniem
Osoby posiadające samochód osobowy powinny starać się na bieżąco dbać o jego estetykę, ponieważ gwarantuje to wieloletnie użytkowanie pojazdu. Na […]
Warto wiedzieć – pozytywny wpływ alkoholu
Warto wiedzieć – pozytywny wpływ alkoholu
Alkohol może być postrzegany jako temat tabu, ale w rzeczywistości jest niesamowicie dobry dla Ciebie. Podczas, gdy często myślimy o […]
Metody grillowania – która z nich okaże się najlepszym wyborem?
Metody grillowania – która z nich okaże się najlepszym wyborem?
Grillowanie w gronie znajomych czy przyjaciół to znakomita okazja by ciekawie spędzić czas, a przy okazji spróbować czegoś pysznego. Osoby, […]