Jak funkcjonalnie urządzić salon z jadalnią?

Niektóre budynki wymagają zastosowania szczególnych rozwiązań. Ma to miejsce wtedy, gdy nie możemy sobie pozwolić na zmianę rozkładu pomieszczeń lub metraż domu lub mieszkania nie daje szans na separowanie ze sobą poszczególnych pokoi. Czasami jest to samodzielny wybór właścicieli lub pomysł projektanta wnętrz. Niezależnie jednak od przyczyn, salon połączony z jadalnią należy stosownie urządzić, by stworzyć z nich spójną całość, pasującą do wystroju całego domu.

Oprócz aspektu dekoracyjnego, ważna jest tutaj funkcjonalność, wykorzystanie dostępnej przestrzeni i ostateczne wrażenie wizualne. Na pierwszy rzut oka połączenie narożnika z funkcją spania z rodzinnym stołem wydaje się być trudne, lecz wcale nie jest tak w rzeczywistości. Ostatecznie to bardzo ładne zestawienie, które dobrze ze sobą współgra. Na http://sofart.pl/narozniki/z-funkcja-spania-narozniki/ można znaleźć przykłady takich funkcjonalnych narożników. 

ABC dekorowania wnętrz

Oczywiście można zdecydować się na otwartą przestrzeń, jednak niektórzy potrzebują choćby delikatnego odseparowania tych dwóch pomieszczeń. W tym celu posłużyć może niewysoki murek, oddzielający część jadalną od pokoju dziennego albo ażurowy panel, który sprawia wrażenie oddzielenia, jednocześnie pozostawiając wszystko we wspólnym metrażu. Urządzając pomieszczenie, należy zadbać o jego podstawowe atrybuty, którymi niewątpliwie jest stół oraz krzesła. Nie można też zapomnieć o witrynie do jadalni, w której zmieści się zastawa stołowa oraz reprezentacyjne szkło. W dopełnieniu całości pomocne będzie światło. Jedno źródło można umieścić nad stołem, drugie musi się znaleźć w salonie.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


8 + dziewiętnaście =