Z jakiego drewna wybierać solidne meble?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W trakcie urządzania poszczególnych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu kluczowe znaczenie ma wybór odpowiednich mebli. Warto pomyśleć w szczególności o stołach, szafach, łóżkach czy komodach drewnianych, ponieważ charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Na rynku znajdziemy modele wykonane z różnych gatunków drewna. Każdy z nich jest unikalny pod względem nie tylko walorów stricte wizualnych, ale również parametrów technicznych decydujących o komforcie eksploatacji.

Konstrukcje dębowe i bukowe to zawsze strzał w dziesiątkę

Do domu jednorodzinnego znakomicie nadają się przede wszystkim meble stworzone z litego drewna dębowego (symbolizującego siłę). Wynika to z faktu, że prezentują się niezwykle elegancko, a dodatkowo są ponadprzeciętnie trwałe, ciężkie i niemal całkowicie niepodatne na kurczenie się pod wpływem upływu czasu. Z pewnością będą nam wiernie służyły przez wiele lat. 

Alternatywę stanowią konstrukcje z naturalnego buka. Jest to materiał twardy i dosyć zbity, a jednocześnie łatwy w obróbce. Poza tym posiada atrakcyjne, stosunkowo jasne ubarwienie o żółto-czerwonym odcieniu. Z kolei dla osób pragnących nieco zaoszczędzić polecane są meble z sosny, czyli gatunku o wysokim stopniu miękkości, sprężystości oraz lekkości. Nie są one co prawda maksymalnie wytrzymałe, ale niska cena rekompensuje tę wadę. W sklepach bez problemu znajdziemy też modele brzozowe i jesionowe. Jeśli natomiast zależy nam na oryginalności, to powinniśmy koniecznie rozważyć zakup mebli z drzew egzotycznych, takich jak choćby teak, meranti, merbau czy sekwoja. Wyróżniają się one głównie optymalną trwałością oraz niebanalną kolorystyką i usłojeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Idealna odzież na wakacyjne wyprawy w góry
Idealna odzież na wakacyjne wyprawy w góry
Popularność wakacyjnych wyjazdów w góry z roku na rok wzrasta. Coraz więcej z nas wybiera tatrzańskie, sudeckie czy bieszczadzkie szlaki, […]
Jak urządzić gabinet w stylu retro?
Jak urządzić gabinet w stylu retro?
Moda na styl retro we wnętrzach trwa od wielu lat i nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja uległa […]
W jakich miejscach w Wielkopolsce można zorganizować spotkanie biznesowe
W jakich miejscach w Wielkopolsce można zorganizować spotkanie biznesowe
Organizacja spotkania biznesowego nie musi przebiegać w nudnych wnętrzach firmowego biura. Długie negocjacje przyjemniej jest prowadzić w ciekawym otoczeniu oraz […]