Jakie oświetlenie zamontować w łazience?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach, gdzie rynek oświetleniowy proponuje nam bardzo dużą ilość rozwiązań, wybór oświetlenia do łazienki nie powinien stanowić dla nas problemu. Mogłoby się wydawać, że wystarczy jedynie udać się do odpowiedniego sklepu, obejrzeć, wybrać i dokonać zakupu. Następnie zamontować oświetlenie samodzielnie lub poprosić godnego polecenia elektryka, czy chociażby pomocnego sąsiada i gotowe. W wersji dla  nieco bardziej leniwych bądź zapracowanych, albo po prostu bardziej obytych z surfowaniem po internecie może być to jeszcze prostsze. Wystarczy bowiem wyszukać interesującą nas lampę, zamówić odpowiednią ilość sztuk i… czekać na kuriera, który dostarczy naszą przesyłkę. Dalsze czynności są podobne co w pierwszym przypadku. Niestety, zakup oświetlenia to znacznie bardziej wymagające przedsięwzięcie.

Trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii, o których wielu z nas może zupełnie nie mieć bladego pojęcia. Dlatego przed ostateczną decyzją, co do zakupu lamp powinniśmy zrobić mały research, bez względu na to, czy kupujemy stacjonarnie, czy za pośrednictwem internetu. Takie wyposażenie posiada każda hurtownia elektryczna Poznań ma ich na swoim terenie kilka. Udając się do miejsc, gdzie pracują wyszkoleni fachowcy, mamy gwarancję, że dobiorą dla nas odpowiedni produkt. Jeżeli akurat korzystamy z usług architekta wnętrz, to nie musimy się martwić o wybór odpowiednich lamp, ponieważ taka osoba zrobi to za nas. Dodatkowo, oświetlenie będzie wtedy nie tylko spełniało swoją podstawową funkcję, czyli dawało światło, ale również będzie stanowiło rodzaj estetycznej dekoracji naszej łazienki.

Rodzaje lamp do łazienki

Inne oświetlenie zamontujemy na suficie, inne nad lustrem a jeszcze inne w toalecie. Jak więc widzimy, rodzajów lamp łazienkowych jest kilka. Bardzo dużo zależy też od wielkości naszych pomieszczeń lub pomieszczenia przeznaczonego do kąpieli. Jeśli łazienka jest niewielka, to wypadałoby ją dobrze oświetlić, lecz należy uważać, aby nie przesadzić z ilością montowanego w niej światła. Lampy do małych przestrzeni nie mogą jej przytłoczyć swoimi gabarytami ani mocą. Gdy dysponujemy łazienką o dużej przestrzeni, wtedy możemy skupić się na lampach wiszących o większych rozmiarach czy średnicach. Rynek oświetleniowy oferuje szeroką gamę wyboru zarówno mniejszych jak i tych większych lamp.

ednym z głównych elementów wyposażenia naszej łazienki jest lustro. To właśnie przestrzeń nad nim czy obok niego powinna być najlepiej oświetlona. Pozwoli to chociażby na swobodne wykonanie makijażu czy ułożenie fryzury. Tu wskazane są kinkiety na wysięgnikach lub wspornikach, które montuje się do ściany. W zależności od stylistyki naszej łazienki możemy wybierać wśród produktów o charakterze nowoczesnym, klasycznym, designerskim. Na rynku dostępne są również lampy łazienkowe dla tych najbardziej wybrednych, czyli najmłodszych. Co ważne – lampy te powinny charakteryzować się większą mocą.

Jeśli chodzi o oświetlenie sufitu w naszej łazience, bardzo częstym rozwiązaniem są tak zwane lampy techniczne. Najczęściej montowane są bezpośrednio w suficie.  Na pewno znajdziemy wielu producentów oferujących taki towar. Wyróżniamy ich dwa typy: natynkowe lub podtynkowe. Są rodzajem punktów świetlnych, czyli stanowią oświetlenie punktowe. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i zarazem nowoczesne. Jednak wybierając taki rodzaj oświetlenia, trzeba podjąć decyzję już na etapie projektowym.

Z całą pewnością współpracujący z nami projektant wnętrz będzie posiadał praktyczną co do tego wiedzę. Będzie również wiedział jak w specjalistyczny sposób obliczyć ilość potrzebnych lumenów do odpowiedniego oświetlenia naszego pomieszczenia. W przypadku, gdy nie korzystamy z usług architekta, a nie posiadamy żadnej wiedzy technicznej dotyczącej lamp, również nie musimy się martwić. Pomocą służy nam każda dobrze wyposażona hurtownia elektryczna Zielona Góra ma ich nawet kilka na swoim terenie. Podobnie, jak dowolny sklep oświetleniowy. Są to miejsca, gdzie zasięgniemy fachowej porady.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Terapia manualna – jakie techniki obejmuje?
Terapia manualna – jakie techniki obejmuje?
Terapia manualna jest zabiegiem medycznym, który wykorzystuje ręce do diagnozowania i leczenia pacjentów. Terapeuci manualni mogą być chiropraktykami, fizykoterapeutami, osteopatami, […]
Jakie łóżeczko będzie odpowiednie dla malucha?
Jakie łóżeczko będzie odpowiednie dla malucha?
Łóżeczko dla malucha jest jednym z najważniejszych elementów w wyposażeniu jego pokoju. Dzięki temu dziecko będzie mogło komfortowo przespać całą […]
Prezenty dla biznesmena
Prezenty dla biznesmena
Co kupić komuś, kto może mieć wszystko ? Sprawienie prezentu dla zamożnego człowieka to nie lada wyzwanie – przecież wydaje […]