Co przyda się przy montażu okien?

Niezbędne narzędzia

Montaż okna to czynność, która wymaga wiedzy i doświadczenia. Prawidłowo osadzona konstrukcja musi być równa, stabilna i odporna na działanie warunków atmosferycznych. Podstawowym narzędziem pracy każdego montera jest poziomica. Narzędzie to pozwala na dokładne ułożenie ramy. Nieprawidłowe wypoziomowanie może powodować problemy podczas zamykania i otwierania okien.

Kolejnym urządzeniem, bez którego nie da się poprawnie wykonać pracy, jest wkrętarka. To za jej pomocą przytwierdza się ramę okna do muru. Niezbędnym narzędziem każdego montera jest także pistolet do nakładania pianki poliuretanowej. Przydatny może być także odkurzacz, pozwalający w łatwy sposób oczyścić profil okienny z kurzu i brudy powstałego podczas prac.

Akcesoria i produkty

Poza podstawowymi narzędziami, do montażu okien przydadzą się także inne akcesoria. Wśród nich znajdują się kliny montażowe i klocki dystansowe ułatwiające osadzenie ramy. Dzięki nim można ustabilizować wypoziomowaną konstrukcję na czas jej mocowania za pomocą kotew oraz pianki poliuretanowej. Pianka montażowa sama w sobie stanowi kolejny produkt, który znacząco ułatwia mocowanie. Przeznaczona jest do izolowania wolnych przestrzeni pomiędzy murem, a oknem.

Coraz częściej w celu dokładnego uszczelnienia konstrukcji wykorzystywana jest folia epdm. Umieszczana jest na stylu okna i podmurówki od zewnętrznej strony. Zabezpiecza zarówno przed przenikaniem powietrza, jak i wody do wewnątrz budynku. Podczas montażu okien warto skorzystać również z taśmy paroprzepuszczalnej i paroizolacyjnej. Pierwsza stosowana jest od strony elewacyjnej, drugą stosuje się wewnątrz budynku.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × 1 =