Jak wybrać oświetlenie ledowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jasność, żywotność i energooszczędność

Przy wyborze oświetlenia ledowego należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. W zależności od potrzeb, w sprzedaży znaleźć można produkty generujące od 220 do nawet 1530 lumenów. Im więcej lumenów, tym więcej światła emituje dana żarówka.

Co niezwykle ważne – produkty wykonane w technologii led do wygenerowania 1530 lumenów potrzebują zwykle około 10 W mocy. Tradycyjna żarówka do wytworzenia takiej samej ilości światła potrzebuje aż 100 W.

Powyższy przykład pokazuje, jak energooszczędna jest technologia led, w porównaniu do tej tradycyjnej. Jego istotną zaletą jest również duża trwałość. Dobrej jakości diody są w stanie pracować aż 25 razy dłużej od tradycyjnych żarówek.

Należy jednak pamiętać, że żywotność diod jest w dużej mierze uzależniona od ich jakości. Produkty wykonane z lepszych materiałów, takie jak urządzenia marki mi light są znacznie trwalsze od najtańszych produktów importowanych z Chin.

Barwa światła i dodatkowe funkcje

Aby wybrać oświetlenie led, trzeba również zwrócić uwagę na barwę światła. Tradycyjne żarówki dawały jedynie ciepłą barwę światła. Diody mogą świecić barwą ciepłą lub zimną. W sklepach dostępne są również taśmy i żarówki, które mogą świecić na inne kolory. Tego rodzaju oświetlenie obsługiwane może być przez sterowniki led, które pozwalają na zdalny wybór koloru, który ma w danym momencie świecić.

Niektóre sterowniki wyposażone są także w ściemniacze pozwalające regulować ilość światła. Osoby, które potrzebują dodatkowych funkcji, mogą również skorzystać z włączników z czujnikiem ruchu lub wyłączników czasowych. Takie dodatki znakomicie sprawdzają się w połączeniu z oświetleniem ledowym i jeszcze bardziej podnoszą jego użyteczność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak urządzić praktyczną kuchnię?
Jak urządzić praktyczną kuchnię?
Kuchnia jest sercem każdego dom. To właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy najwięcej czasu, szykując posiłki dla siebie oraz swoich bliskich. […]
Co wpiąć we włosy zamiast welonu?
Co wpiąć we włosy zamiast welonu?
Gdy mamy już wybraną suknię, musimy dobrać odpowiednie dodatki. Jeśli nie interesują nas klasyczne rozwiązania takie jak welon, warto poszukać […]
Jakie efekty mogą przynieść zabiegi upiększające?
Jakie efekty mogą przynieść zabiegi upiększające?
Piękna, młoda i zdrowo wyglądająca skóra to marzenie wielu kobiet. Niestety wraz z wiekiem następuje powolny proces jej starzenia, przez […]