Jak wybrać oświetlenie ledowe?

Jasność, żywotność i energooszczędność

Przy wyborze oświetlenia ledowego należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. W zależności od potrzeb, w sprzedaży znaleźć można produkty generujące od 220 do nawet 1530 lumenów. Im więcej lumenów, tym więcej światła emituje dana żarówka.

Co niezwykle ważne – produkty wykonane w technologii led do wygenerowania 1530 lumenów potrzebują zwykle około 10 W mocy. Tradycyjna żarówka do wytworzenia takiej samej ilości światła potrzebuje aż 100 W.

Powyższy przykład pokazuje, jak energooszczędna jest technologia led, w porównaniu do tej tradycyjnej. Jego istotną zaletą jest również duża trwałość. Dobrej jakości diody są w stanie pracować aż 25 razy dłużej od tradycyjnych żarówek.

Należy jednak pamiętać, że żywotność diod jest w dużej mierze uzależniona od ich jakości. Produkty wykonane z lepszych materiałów, takie jak urządzenia marki mi light są znacznie trwalsze od najtańszych produktów importowanych z Chin.

Barwa światła i dodatkowe funkcje

Aby wybrać oświetlenie led, trzeba również zwrócić uwagę na barwę światła. Tradycyjne żarówki dawały jedynie ciepłą barwę światła. Diody mogą świecić barwą ciepłą lub zimną. W sklepach dostępne są również taśmy i żarówki, które mogą świecić na inne kolory. Tego rodzaju oświetlenie obsługiwane może być przez sterowniki led, które pozwalają na zdalny wybór koloru, który ma w danym momencie świecić.

Niektóre sterowniki wyposażone są także w ściemniacze pozwalające regulować ilość światła. Osoby, które potrzebują dodatkowych funkcji, mogą również skorzystać z włączników z czujnikiem ruchu lub wyłączników czasowych. Takie dodatki znakomicie sprawdzają się w połączeniu z oświetleniem ledowym i jeszcze bardziej podnoszą jego użyteczność.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


19 − 11 =