Czemu służy napowietrzanie oczyszczalni?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków cieszą się coraz większą popularnością jako przyjazna dla środowiska alternatywa dla szamba. Oczyszczanie ścieków odbywa się na zasadzie wykorzystywania naturalnych procesów biologicznych, dzięki czemu uzyskaną ciecz można wypuszczać bezpośrednio do gruntu lub do rowu.
Planując wykonanie oczyszczalni, warto zapoznać się z wyposażeniem, które przyda się podczas budowy, wchodząc choćby na https://biopolis.pl/.

Napowietrzanie oczyszczalni

Napowietrzanie ścieków polega na doprowadzaniu do nich powietrza, mając na celu wzbogacenie ścieków o tlen. Jest to pierwiastek niezbędny do życia i prawidłowego funkcjonowania bakteriom tlenowym, których obecność w ekologicznych oczyszczalniach jest konieczna. Odpowiednia ilość bakterii przyczynia się do rozkładu związków organicznych i tym samym oczyszczaniu zanieczyszczeń. Napowietrzanie ma na celu także usuwanie rozpuszczonych gazów, które znajdują się w przydomowych oczyszczalniach – dwutlenku węgla, siarkowodoru czy amoniaku.

Jak przeprowadzać napowietrzanie?

Napowietrzanie ścieków przeprowadza się przy użyciu profesjonalnych urządzeń doprowadzających do ścieków tlen, jakich modele można znaleźć na stronie https://biopolis.pl/kategoria-produktu/dmuchawy-napowietrzajace/. W tym celu wykorzystywane są popularne metody – napowietrzanie mechaniczne, napowietrzanie tlenem o wysokiej czystości oraz napowietrzanie sprężonym powietrzem. Wybór odpowiednich dmuchaw napowietrzających jest spory i powinien zależeć od wybranej metody oraz wielkości samej oczyszczalni.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 × dwa =