W jaki sprzęt powinna być zaopatrzona każda firma budowlana?

Firma budowlana nie może funkcjonować bez specjalistycznego sprzętu. Wpływa on nie tylko na jakość pracy, ale również bezpieczeństwo pracowników. Nie należy zatem na nim oszczędzać. Który sprzęt będzie odpowiedni na różnych etapach pracy? 

Podstawowy sprzęt do pracy

Sprzęt firmy budowlanej może być bardzo różnorodny. Z jednej strony są to proste narzędzia takie jak młotek, a z drugiej zaawansowane narzędzia typu betoniarka. Na budowie nie może zabraknąć tak małych elementów jak wkręty, gwinty albo gwoździe. Nie można zapominać o elektronarzędziach, gdzie do różnych operacji przydają się piły, szlifierki, wkrętarki lub przecinarki do styropianu. Wygodnym rozwiązaniem są ich wersje bezprzewodowe, na akumulator.

Bezpieczeństwo pracowników

Ważnym zadaniem sprzętu budowlanego jest ochrona pracowników. Kluczowe jest odpowiednie ubranie robocze i rękawice. Przy pracy na wysokości firma może wspomóc się rusztowaniami lekkimi, które dzięki aluminium kosztują mało siły przy przenoszeniu. Powinny być wyposażone w balustrady, które ochronią przed wypadnięciem. Przydatna będzie też stabilna drabina o metalowej konstrukcji. Przy pracy na najwyższych wysokościach konieczne jest zastosowanie szelek asekuracyjnych. 

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście + dziesięć =