Co może zaprojektować architekt?

Architekt może zaprojektować wieżowiec, dom, a nawet park. Każdy projekt nawet najprostszy musi mieć jednak to coś – przykuwać uwagę i wyróżniać się funkcjonalnością. Bo zarówno niebanalna estetyka jak i zastosowanie wygodnych rozwiązań świadczą o klasie architekta. 

Nie tylko domy

Projekty są różnorodne. Od tanich domków po drapacze chmur. Od restauracji, spichlerzy na zboże po projekty kościołów, meczetów i innych budowli sakralnych. 

Konstrukcja ujeżdżalni dla koni, którą również może zaprojektować architekt, musi spełniać określone wymogi techniczne, czyli umożliwiać prowadzenie ćwiczeń i oswajanie koni z uprzężą. Musi być na tyle duża i wysoka, aby można było na niej trenować skoki przez przeszkody, ale i na tyle przyjazna, aby konie i jeźdźcy czuli się w niej dobrze. Dlatego warto zastosować duże przeszklenia, choć dopływ światła przy ujeżdżaniu musi być ograniczony. Sama konstrukcja jednak musi być mocna. 

Budynki publiczne

Budowle tego typu powinny przyciągać uwagę. Sklepy wielkopowierzchniowe mają to do siebie, że muszą pomieścić naraz dużo ludzi, którzy szukają potrzebnych produktów na półkach. Dlatego projekt takiego budynku powinien być przede wszystkim funkcjonalny, co jednak nie oznacza, że pozbawiony charakteru. Chętniej bowiem robimy zakupy w lubianych miejscach i nawet wydawać by się mogło prosty supermarket czymś zwraca uwagę. To może być kolor, to może być sposób ekspozycji produktów, oświetlenie, które też zaprojektuje architekt.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − 3 =