Rodzaje agregatów

Urządzenia jedno lub trójfazowe

Agregaty prądotwórcze to urządzenia mechaniczne, które sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. W zależności od potrzeb dostępne są agregaty jedno lub trójfazowe różniące się między sobą budową oraz wysokością generowanego napięcia. Urządzenia jednofazowe zbudowane ze stojana posiadającego jedno uzwojenie, generują napięcie od 1 do 230 V.

W prądnicach trójfazowych stojan ma trzy uzwojenia, co pozwala na wytworzenie napięcia od 3 do 400 V. Agregaty jednofazowe przeznaczone są do zasilania przede wszystkim urządzeń, które mogą pracować w domowej sieci elektrycznej. Urządzenia trójfazowe wykorzystuje się głównie do zasilania zaawansowanych elektronarzędzi lub do ogrzewania elektrycznego o dużej mocy.

Agregaty stacjonarne i przenośne

Agregaty prądotwórcze mogą mieć charakter stacjonarny lub przenośny. Z urządzeń stacjonarnych korzysta się przede wszystkim w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Takie prądnice stosowane są m.in. na statkach. Z agregatów przenośnych zwykle korzysta się w sytuacjach awaryjnych, kiedy dostęp do sieci elektrycznej zostaje czasowo odcięty.

Do grupy prądnic przenośnych zaliczyć należy także agregaty filmowe. Urządzenia te wykorzystywane są przez filmowców np. podczas kręcenia scen w plenerze. Dzięki nim możliwe jest zasilenie kamer, mikrofonów i innego sprzętu filmowego. Agregaty umieszczane mogą być na przyczepach lub samochodach ciężarowych.

Tego rodzaju sprzęt oferuje m.in. wypożyczalnia agregatów prądotwórczych Łódź. Z usług tej wypożyczalni korzystają zarówno profesjonalni filmowcy, jak i amatorzy tworzący niskobudżetowe, niekomercyjne produkcje.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 × 5 =