Ile kosztuje wymiana klimatyzacji?

Klimatyzacja w domach upowszechniła się już w latach dziewięćdziesiątych. Na przełomie wieków systemy stały się wystarczająco tanie, by mógł sobie na nie pozwolić nawet średniozamożny Kowalski. Stąd też wielu z nas posiada jeszcze układy chłodzenia, których wiek przekracza dwadzieścia lat. Wydajność po takim czasie jest niższa i nie pomaga nawet regularne dobijanie czynnika. Jest to po prostu efekt wyeksploatowania sprężarki i zużycia uszczelnień. Dowiedzmy się więc ile kosztuje wymiana systemu na nowy.

Zakup podzespołów

Na początku musimy poszukać nowego zestawu. Możemy kupić go samodzielnie, albo skorzystać z pomocy firmy instalującej takie systemy. Klimatyzacja w Rudzie Śląskiej może być dziś kupiona w każdym markecie budowlanym. Możemy też złożyć zamówienie przez Internet, wtedy wszystkie elementy przywiezie do naszego domu kurier. Dobry zestaw to koszt w okolicach tysiąca złotych i takie pieniądze trzeba mieć w zapasie.

Ponowny montaż

Następnie trzeba znaleźć firmę, która przeprowadzi demontaż starego układu i poprowadzi od nowa całą instalację. Montaż klimatyzacji w Zabrzu wykonują różne przedsiębiorstwa, warto więc przeszukać dobrze listy ogłoszeń. Nie wybierajmy najtańszej opcji, kierujmy się opiniami innych klientów, które znajdziemy w sieci. Średni koszt usługi to pomiędzy tysiącem, a półtora tysiąca złotych. Może się to wydawać dużo, jednak weźmy pod uwagę, że powyższe prace wymagają doświadczenia i fachowej wiedzy z różnych dziedzin. Usunięcie i wywóz elementów starego systemu zazwyczaj zawarte są w cenie.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 × cztery =