Jakie normy muszą spełniać drzwi do stacji transformatorowych

Drzwi to jeden z podstawowych elementów funkcjonowania budynków i przestrzeni zamkniętych. Pełnią one wiele funkcji, a ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Istnieją także ich specjalne rodzaje, które stosuje się w wyjątkowych miejscach. Przykładem są drzwi do stacji transformatorowych, które muszą spełniać określone normy.

Wymogi dla drzwi do stacji transformatorowych

Przede wszystkim muszą to być solidne wrota, wykonane z trwałego materiału, spełniające wymogi przeciwpożarowe (najlepiej w klasach EI30 lub EI60). Z reguły powinny być zamykane trzypunktowo za pomocą tzw. zamka baskwilowego, przystosowanego do wkładki typu MasterKey. Zawiasy użyte w drzwiach muszą umożliwiać szeroki zakres regulacyjny wysokości zawieszenia. Każdy taki produkt powinien też właściwie odprowadzać ciepło, a także zapewnić odpowiedni poziom ochrony IP, co sprawdza się z pomocą odpowiednich mierników.
Ostatnim, niepisanym wymogiem jest wysoka jakość takich drzwi. Najlepiej zaopatrzyć się w produkty gotowe, lub zlecić ich wykonanie firmie zajmującej się stalowymi konstrukcjami, takiej jak http://bastex.eu, która zadba o wszystkie szczegóły. Trzeba pamiętać, że istnieje więcej norm, ale zależą one już od konkretnej stacji, w której będziemy chcieli je zastosować.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × jeden =