Usługi obróbką CNC – jakie materiały są stosowane i jakie metody?

Plotery, jako małe maszyny służące do obróbki CNC, potrafią wykonać równie szeroki zakres prac, co ich dużo większe odpowiedniki przemysłowe, czyli frezarki, tokarki i skrawarki CNC. Jedyną różnicę stanowią gabaryty obrabianego produktu, co można zauważyć od razu. Dla nas jest to po prostu informacja, że inwestując w ploter, możemy wykonywać praktycznie pełny zakres usług obróbki, aczkolwiek na mniejszą skalę. Wykorzystamy do tego również szeroką gamę materiałów, bo plotery potrafią pracować z wieloma różnymi surowcami.

Czego możemy wymagać od współczesnego plotera?

Weźmy na przykład plotery frezujące CNC. Chociaż największe zastosowanie znalazły one w przemyśle reklamowym, to również w innych się sprawdzają (np. w stolarce). Można dzięki nim wiercić, nacinać, wycinać a także grawerować w materiale, czyli – jak już wspominaliśmy – wykonać praktycznie każde zadanie dotyczące obróbki. Nie zawiedziemy się również zakresem materiałów, z którymi możemy pracować. Plotery spełnią swoją rolę przy obróbce tworzyw sztucznych, drewna, aluminium, kompozytów, a także – co jest dość oczywiste – papieru, kartonu, folii, skóry i tkanin.

Chcąc zaopatrzyć swój zakład w tego typu sprzęt, warto obejrzeć się za okazjami. Nie są to bowiem tanie urządzenia, więc może lepiej postawić na plotery tnące używane, które cechują się dużo niższą ceną, w ogóle nie tracąc na jakości. Rynek wtórny to świetne miejsce, by kupić profesjonalny sprzęt, nie nadwyrężając za bardzo własnej kieszeni.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jeden × 3 =