Czym najchętniej bawi się twój pupil?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie kota to wielka radość i dużo zabawy, choć wymaga też odpowiedniej opieki nad zwierzakiem. Poza przedmiotami służącymi zaspokojeniu podstawowych potrzeb, musi on mieć zabawki, by się wyszaleć ze swoim opiekunem oraz znaleźć jakieś mało destrukcyjne zajęcie, jeżeli zostaje sam. Kocie zabawki mogą mieć różne kształty i są ich różne rodzaje. Przede wszystkim jednak należy zwrócić uwagę na to, że mogą pełnić dodatkowe funkcje poza tą podstawową, czyli dostarczeniem rozrywki.

Drapaki

Znajdują się chyba w domu każdego właściciela kota. Stwarzają dla zwierzaka okazję oraz miejsce do zabawy, jak również pomagają podczas ścierania się pazurów. Zawsze lepiej by użył w tym okresie zabawki, zamiast nowej, skórzanej kanapy z salonu. Warto tu wspomnieć o drapakach firmy Makspol, bo są wykonane solidnie, a przy tym finezyjnie. Firma oferuje nawet możliwość zaprojektowania własnego drapaka. Można wybrać model z szerokiej gamy produktów o rozmaitym kształcie, kolorze, czy dodatkach, takich jak na przykład zwisające na sznurkach małe piłeczki. Jest to produkt wysokiej jakości. Nie trzeba się już bać, że kot przewróci drapak na siebie, lub prosto na nasz ulubiony wazon.

Dodatkowo, taka zabawka zaspokaja naturalną potrzebę zwierzaka do wspinaczki, do czego w domu zazwyczaj nie ma warunków. Kot próbuje ewentualnie wchodzić na meble, co jednak może skończyć się ich zniszczeniem przez mało efektowne ślady pazurów. Ponadto jest to dla kota niebezpieczne, gdyż śliskie, gładkie powierzchnie regałów nie zostały przystosowane do wdrapywania się po nich. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że nasz pupil spadnie i zrobi sobie krzywdę. Ponadto koszty nowych mebli zdecydowanie przewyższają cenę drapaka.

Wędki, myszki, kuleczki

Poza popularnymi drapakami istnieje cała gama produktów rozrywkowych dla kotów, a ich bogatą ofertę można znaleźć chociażby na stronie internetowej https://www.doggo.com.pl. Jest to świetne rozwiązanie, skierowane do fanów konkretnych marek. Kolorowe piłki różnych rozmiarów, fantazyjnie zaprojektowane wędki, czy też kolorowe myszki – w podobnych sklepach zoologicznych z akcesoriami dla zwierzaków można znaleźć właściwie wszystko. Kupując kotu rozmaite gadżety, pojawia się okazja do zaobserwowania, czym pupil lubi się bawić, a także jakiego typu zabawki ignoruje.

Na podstawie tych spostrzeżeń na bieżąco mamy możliwość dobierania zabawek do upodobań zwierzaka. Warto brać je pod uwagę, bo przecież nadrzędnym celem jest usatysfakcjonowanie pupila. Jeśli będzie stale zajęty intrygującymi przedmiotami, zostawi w spokoju meble i inne domowe akcesoria. Korzyści są więc obustronne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z czego najczęściej budowane są powierzchnie i podłoża hal?
Z czego najczęściej budowane są powierzchnie i podłoża hal?
Współcześnie wiele firm może funkcjonować wyłącznie dzięki posiadaniu nowoczesnych hal przemysłowych, które służą chociażby do przeprowadzania różnorodnych procesów produkcyjnych, czy […]
Kiedy warto zdecydować się na magnesy zdrowotne?
Kiedy warto zdecydować się na magnesy zdrowotne?
Jak powszechnie wiadomo, magnesy zdrowotne wytwarzają pole magnetyczne, które wpływa korzystnie na cały organizm człowieka. Ma ono dobroczynne działanie na […]
Jak budować energooszczędnie?
Jak budować energooszczędnie?
Domy budowane dzisiaj charakteryzują się nie tylko pięknym designem. Wielu właścicieli przykłada sporą wagę do tego, by dom był energooszczędny. […]