Zaproszenie ślubne – z czego powinno się składać?

Organizacja ślubu jest nierozerwalnie związana z koniecznością załatwienia wielu ważnych spraw i podjęcia niezbędnych decyzji. Jedna z nich dotyczy wyboru odpowiednich zaproszeń, które zostaną rozesłane do gości. Powinny one przede wszystkim nawiązywać stylistycznie do charakteru uroczystości – zarówno pod względem kolorystyki, jak i wzornictwa czy treści. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy oferującej projektowanie zaproszeń na zamówienie, czyli idealnie dopasowanych do naszych potrzeb oraz oczekiwań. 

Wysokiej jakości papier to podstawa

Zaproszenie musi być wytrzymałe i atrakcyjne wizualnie. Najlepiej sprawdzają się wersje wykonane ze sztywnego papieru kredowego o matowym wykończeniu, ponieważ są wystarczająco trwałe, a jednocześnie eleganckie. Niezwykle ważnym elementem zaproszenia jest wzornictwo, które powinno współgrać z ogólnym stylem uroczystości. Jeśli zdecydujemy się na ślub minimalistyczny, wówczas strzałem w dziesiątkę będzie kartka czarno-biała z minimalną ilością akcentów ozdobnych. Z kolei w przypadku ślubu vintage lepiej postawić na zaproszenie kolorowe z rozbudowanym motywem kwiatowym, koronkowym, ewentualnie rustykalnym. Można też wybrać model humorystyczny albo ze zdjęciem pary młodej.

Istotnym składnikiem zaproszenia jest ponadto treść. Standardowo na pierwszej stronie umieszcza się wyłącznie imiona nowożeńców i datę całego wydarzenia, natomiast na wewnętrznej bardziej szczegółowe informacje – imiona i nazwiska pary młodej, datę oraz godzinę ślubu, adres miejsca, dane kontaktowe z wyraźną prośbą potwierdzenia przybycia do ustalonego terminu, a także imię i nazwisko osoby zapraszanej. Spore znaczenie ma czcionka – zazwyczaj jest ona oryginalna, ale wystarczająco czytelna. Jeśli interesują nas najtańsze zaproszenia ślubne zaprojektowane w niebanalnym stylu, znajdziemy je w licznych sklepach internetowych.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziesięć + cztery =