Jakie są rodzaje nici do haftu ręcznego?

Nici do haftu ręcznego to rodzaj nici, których użyjesz podczas ręcznego szycia. Możesz ich używać również w maszynie do szycia, ale nie dadzą takich samych rezultatów. Nici do haftu jest rodzajem nici do haftu wykonane z sześciu pasm włókien skręconych razem. Występuje w wielu kolorach i rozmiarach zarówno dla projektów haftowanych ręcznie jak i maszynowo. Istnieje kilka różnych rodzajów nici do haftu ręcznego:

Nici do haftu bawełniane

Są one wykonane w 100% z bawełny i występują w wielu różnych kolorach i rozmiarach. Są one zwykle używane do haftu krzyżykowego, ale mogą być również używane do każdego rodzaju projektu igłowego, który wymaga dużo pracy nad szczegółami. Nici bawełniane są znane ze swojej miękkości i wytrzymałości, co czyni je idealnymi do projektów wymagających skomplikowanych technik ściegowych, takich jak węzły francuskie i leniwe ściegi stokrotek.

Jedwabne nici do haftu

Jedwab jest jedną z najbardziej luksusowych tkanin, więc ma sens, że jedwabne nici do haftu również będą luksusowe! Nici te są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, tak jak bawełniane, ale są wykonane w 100% z jedwabiu, a nie z włókien bawełnianych lub mieszanek takich jak bawełna merceryzowana lub perlowa (co jest tym, czego używa większość współczesnych producentów nici bawełnianych). Piękno używania jedwabnych nici do haftu polega na tym, że mogą być używane zarówno jako osnowa (linie pionowe), jak i wątek (linie poziome).
Nici wymienione w artykule znajdziesz na stronie https://www.coricamo.pl/899-nici-metalizowane.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − dziewięć =