Akcesoria przydatne w opiece nad małym psem

Małe psy znacznie częściej od swoich dużych kolegów trafiają do adopcji. Większości miłośników czworonogów wydaje się bowiem, że opieka nad mniejszymi rasami jest łatwiejsza i mniej wymagająca. Takie założenie nie jest jednak do końca prawdziwe. Niewielkie gabarytowo osobniki co prawda zajmują mniej miejsca, a porcja karmy w ich miskach jest nieduża, niektóre aspekty mogą być jednak większym wyzwaniem niż zajmowanie się owczarkiem niemieckim czy labradorem. Przedstawiamy zatem akcesoria, które przydadzą się rodzinom, których członkiem jest miniaturowy psiak.

Gdy za oknem jest zimno

Niewielkie rasy oraz ich mieszańce zazwyczaj mają delikatną sierść, którą charakteryzuje brak podszerstka. Nie zapewnia im ona wystarczającego okrycia przed zimnem. Wraz ze spadkiem temperatur spacery przestają być dla nich przyjemnością, a w najchłodniejsze dni stają się wręcz torturą. Aby pupil nie zaczął kojarzyć wychodzenia z mieszkania negatywnie, zawczasu kupmy specjalne ubranka dla psa. Dzięki nim nasz podopieczny będzie czerpał radość z przebywania na zewnątrz nawet wówczas, gdy warunki atmosferyczne nie będą temu sprzyjały.

Odpowiedni rozmiar gadżetów

Pamiętajmy o tym, że choć potrzeby jamnika czy maltańczyka nie odbiegają wcale od potrzeb dobermana, to obecne w domu akcesoria dla psów powinny być odpowiednich rozmiarów. Przygotowując się na przybycie czworonoga, skompletujmy więc wyprawkę, w skład której wejdzie cienka obroża, smycz z lekkim zapięciem, które nie będzie ciążyło u szyi psiaka oraz miski, z których będzie mógł wygodnie jeść i pić. Do jego wielkości dopasujmy również legowisko. Nie zapomnijmy także o zabawkach.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


19 + piętnaście =