Dlaczego nie każdy wierzy w Boga?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bóg stworzył wszechświat i kocha nas. Ale większość ludzi nie wierzy w Boga. Dlaczego nie? Ponieważ nie chcą wierzyć.

Bóg dał nam kilka powodów, byśmy w Niego wierzyli:

Bóg pokazał się przez swoje stworzenie. Wszystko wokół nas dowodzi, że za wszechświatem musi stać inteligentny projektant. Możemy zobaczyć dowody Jego pracy w gwiazdach i planetach, roślinach i zwierzętach, istotach ludzkich – nawet w nas samych! Wszędzie, gdzie spojrzymy, Bóg zostawił swoje odciski palców.

Bóg objawił się poprzez swoje Słowo – Biblię. Dał nam pisemny zapis swoich myśli i czynów na przestrzeni dziejów, abyśmy mogli dowiedzieć się więcej o Nim i o tym, jak powinniśmy żyć w dzisiejszych czasach.

Dlaczego ktoś miałby chcieć żyć bez Boga? Wszyscy szukamy szczęścia, ale nigdy nie możemy go znaleźć sami. Nie możemy znaleźć prawdziwego szczęścia sami, ponieważ potrzebujemy czyjejś pomocy. Ale jeśli masz Boga, masz wszystko, czego potrzebujesz. Masz cel i znaczenie w życiu, i masz sposób na życie, który przyniesie ci pokój i radość na zawsze. Jeśli chcesz więcej informacji na ten temat, to strona https://szczescboze.com odpowie na Twoje potrzeby.

Skąd bierze się ateizm?

Jeśli Bóg jest prawdziwy, dlaczego nie wszyscy ludzie w niego wierzą? Ponieważ ludzie nie chcą przyjąć odpowiedzialności lub przyznać się do błędu, kiedy robią złe rzeczy. Wolą obwiniać kogoś innego – nawet jeśli jest to tylko wyimaginowana osoba zwana Bogiem – niż wziąć odpowiedzialność za swoje czyny i zmienić swoje postępowanie.

Ale jest jeszcze jeden powód, dla którego niektórzy ludzie nie wierzą w Boga: Nigdy nie spotkali go twarzą w twarz! Większość ludzi wie o Bogu tylko z tego, co mówią o nim inni ludzie, z tego, co przeczytali w książkach lub usłyszeli w kościele czy na innych spotkaniach religijnych (jeśli w ogóle tam chodzą). Ale to nie wystarczy, by wiedzieć, czy Bóg jest prawdziwy i czy zależy mu na nas osobiście.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich wnętrzach żaluzje można zastąpić firanami?
W jakich wnętrzach żaluzje można zastąpić firanami?
W stylowych aranżacjach warto zadbać o wystrój przestrzeni okiennej. Efektowne firany nigdy nie wychodzą z mody. Można je zastosować praktycznie […]
Najdroższe naprawy samochodowe
Najdroższe naprawy samochodowe
W samochodach może się przytrafić naprawdę wiele awarii. Niektóre z nich to usterki, które da się tanio naprawić, inne natomiast […]
Czy laserowa korekcja wzroku jest niebezpieczna?
Czy laserowa korekcja wzroku jest niebezpieczna?
Laserowa korekcja wzroku jest jedną z najbardziej popularnych form korekcji wzroku. Polega ona na wykorzystaniu lasera do zmiany kształtu rogówki, […]