Dlaczego nie każdy wierzy w Boga?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bóg stworzył wszechświat i kocha nas. Ale większość ludzi nie wierzy w Boga. Dlaczego nie? Ponieważ nie chcą wierzyć.

Bóg dał nam kilka powodów, byśmy w Niego wierzyli:

Bóg pokazał się przez swoje stworzenie. Wszystko wokół nas dowodzi, że za wszechświatem musi stać inteligentny projektant. Możemy zobaczyć dowody Jego pracy w gwiazdach i planetach, roślinach i zwierzętach, istotach ludzkich – nawet w nas samych! Wszędzie, gdzie spojrzymy, Bóg zostawił swoje odciski palców.

Bóg objawił się poprzez swoje Słowo – Biblię. Dał nam pisemny zapis swoich myśli i czynów na przestrzeni dziejów, abyśmy mogli dowiedzieć się więcej o Nim i o tym, jak powinniśmy żyć w dzisiejszych czasach.

Dlaczego ktoś miałby chcieć żyć bez Boga? Wszyscy szukamy szczęścia, ale nigdy nie możemy go znaleźć sami. Nie możemy znaleźć prawdziwego szczęścia sami, ponieważ potrzebujemy czyjejś pomocy. Ale jeśli masz Boga, masz wszystko, czego potrzebujesz. Masz cel i znaczenie w życiu, i masz sposób na życie, który przyniesie ci pokój i radość na zawsze. Jeśli chcesz więcej informacji na ten temat, to strona https://szczescboze.com odpowie na Twoje potrzeby.

Skąd bierze się ateizm?

Jeśli Bóg jest prawdziwy, dlaczego nie wszyscy ludzie w niego wierzą? Ponieważ ludzie nie chcą przyjąć odpowiedzialności lub przyznać się do błędu, kiedy robią złe rzeczy. Wolą obwiniać kogoś innego – nawet jeśli jest to tylko wyimaginowana osoba zwana Bogiem – niż wziąć odpowiedzialność za swoje czyny i zmienić swoje postępowanie.

Ale jest jeszcze jeden powód, dla którego niektórzy ludzie nie wierzą w Boga: Nigdy nie spotkali go twarzą w twarz! Większość ludzi wie o Bogu tylko z tego, co mówią o nim inni ludzie, z tego, co przeczytali w książkach lub usłyszeli w kościele czy na innych spotkaniach religijnych (jeśli w ogóle tam chodzą). Ale to nie wystarczy, by wiedzieć, czy Bóg jest prawdziwy i czy zależy mu na nas osobiście.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy wybór łóżka ma duże znaczenie?
Czy wybór łóżka ma duże znaczenie?
Biorąc pod uwagę fakt, iż średnio śpimy 8 godzin dziennie, łatwo policzyć, że łóżko to miejsce, w którym spędzamy zdecydowanie […]
Eleganckie meble do biura
Eleganckie meble do biura
Eleganckie i modne urządzenie biura to podstawa w każdej firmie, która chce uchodzić za profesjonalną. To właśnie zazwyczaj w tym […]
Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie rowerowe usb?
Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie rowerowe usb?
Korzyści z posiadania wysokiej jakości świateł rowerowych usb jest wiele. Rozważ oszczędności pieniędzy i czasu, które możesz poczynić dzięki temu […]