Gry planszowe – czy to dobry pomysł na Dzień Dziecka?

W ciągu całego roku jest bardzo wiele okazji do wręczenia dziecku prezentu, a jedną z nich jest bez wątpienia Dzień Dziecka przypadający na 1 czerwca. Niezwykle ciekawy pomysł na podarunek to gra planszowa, która może zagwarantować maluchowi mnóstwo dobrej zabawy. Większość dostępnych na rynku tytułów zmusza też do intelektualnego wysiłku, co przekłada się choćby na rozwój umiejętności logicznego myślenia. W celu zakupu omawianego prezentu trzeba oczywiście odwiedzić stacjonarny bądź internetowy sklep z grami planszowymi

Zwróćmy uwagę na wiek naszej pociechy

Wręczenie dziecku gry planszowej to świetne rozwiązanie przede wszystkim dlatego, że pobudza ona myślenie i w znacznym stopniu rozwija kreatywność. Poza tym uczy zdrowej rywalizacji, zwłaszcza jeśli stanowi istotny punkt zabawy podczas różnych imprez z rówieśnikami czy członkami rodziny. Nie bez znaczenia jest również fakt, że nie jest to prezent jednorazowy – może bowiem z powodzeniem służyć nawet przez kilkanaście lat. Oczywiście podstawowy warunek zadowolenia malucha z otrzymania gry planszowej to jej dostosowanie do wieku, co umożliwi pełne wykorzystanie potencjału rozgrywki. Dla najmłodszych do drugiego roku życia polecane są tytuły opierające się głównie na zabawie, lecz z drobnymi elementami naukowymi (poznawanie kolorów, przedmiotów). Oto pozostałe propozycje uzależnione od kategorii wiekowej:

-3-4 lata – gry zapoznające z nowymi rzeczami, polegające np. na prostym przesuwaniu pionków.

-5-8 lat – planszówki nieco bardziej skomplikowane, wymagające refleksu albo skupienia (strategiczne, przygodowe).

-9-10 lat – tutaj przyda się konieczność planowania ruchów i przewidywania reakcji innych zawodników (pozycje wieloelementowe – z pionkami, kartami i innymi akcesoriami)

-powyżej 11 roku życia – zaawansowane gry podzielone na rundy (np. z gatunku fantasy).

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 3 =