Ekologia na co dzień – czyli jak dbać w domu o środowisko

Ekologia to temat bardzo aktualny. Żyjemy w czasach, w których zabieramy od środowiska więcej, niż jesteśmy w stanie mu dać. Wielkie koncerny już rozpoczynają wprowadzać zmiany, jednak aby miały one faktyczny wpływ na zdrowie Matki Ziemi, wszyscy z jej mieszkańców powinien o nią dbać. Co może zrobić każdy z nas?

Nie tylko plastik

Świadomość ekologiczna Polaków rośnie każdego dnia. Ruchy ograniczające produkcję odpadów ciągle się rozrastają, ludzie stawiają na szkło i papier, bo – jak już powszechnie wiadomo – tworzywo sztuczne jest materiałem najbardziej zagrażającym środowisku. Jednak czy picie wody z kranu i korzystanie z wielorazowych toreb na zakupy jest wystarczające w drodze ku zdrowiu planety? Nie do końca. Dokonać można wielu innych zmian, o których nie mówi tak często. Oto kilka z nich.

Ochrona środowiska to oszczędność

Wydaje nam się, że aby wyrządzić mniej szkód planecie, trzeba będzie narazić się na zwiększone wydatki lub niedogodności. Na szczęście tak nie jest. Przykładem są biologiczne oczyszczalnie, które obok swojego domu można zamontować samodzielnie. Wystarczy wpisać w Google „eko oczyszczalnie Poznań„, wybrać interesujący produkt i postępować zgodnie z nieskomplikowaną instrukcją. Inwestycja ta zwróci się bardzo szybko, a potem generować będzie dodatkowe oszczędności. Co więcej, oczyszczalnie te nie wytwarzają nieprzyjemnego zapachu, a Ziemia podziękuje nam za ograniczanie zanieczyszczeń.

Czy podlewasz właściwie?

Deficyt wody jest realnym zjawiskiem, nawet w Polsce. A przecież tyle wody marnujemy, podlewając przydomowe ogródki. Czy to konieczne? Deszcz w naszym kraju jest dość częsty i obfity, wystarczy te opady przechować na później. Zbiorniki na deszczówkę w Poznaniu można kupić bez żadnego problemu, a to idealny sposób na zaoszczędzenie dużej ilości wody i zaoszczędzenie drobnych sum pieniędzy.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwanaście − sześć =