Jak wybrać odpowiedni wózek dla swojego dziecka?

Pierwszy pojazd malucha, czyli wózek dziecięcy, musi być przede wszystkim komfortowy i maksymalnie bezpieczny. A poza tym praktyczny, uniwersalny, a także atrakcyjny. Wybór nie jest więc wcale prosty, a dodatkowo utrudnia go ogromna ilość różnych typów wózków. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Wózki wielofunkcyjne – 2w1 czy 3w1?

Sporą popularnością wśród rodziców cieszą się wózki wielofunkcyjne, czyli takie które są uniwersalne i bardzo praktyczne. Wózki 2w1, poza podstawową funkcją, jaką jest wózek „gondola” (przeznaczony dla najmłodszych, leżących maluchów), posiadają także wymienne siedzisko, przeznaczone dla starszych dzieci. Natomiast wózki 3w1, dodatkowo, poza siedziskiem, mają w zestawie także fotelik do samochodu. Zaletą takiego rozwiązania jest z jednej strony oszczędność pieniędzy, a z drugiej fakt, że wszystkie elementy są do siebie idealnie dopasowane. Spory wybór wózków różnego typu będzie można znaleźć na witrynie https://dzidzius.com/.

W stylu retro, czyli najmodniejszy trend

Wybierając wózek dla dziecka, warto także zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia, które znacznie ułatwią korzystanie z niego. Folia przeciwdeszczowa, moskitiera, parasol przeciwsłoneczny oraz pojemna torba, sprawdzą się podczas codziennego użytkowania bez względu na warunki atmosferyczne. Oczywiście, dla największego komfortu dziecka, dobrze zadbać o to, żeby gondola i siedzisko spacerowe były maksymalnie wygodne oraz posiadały odpowiednią wentylację, dzięki czemu maluch będzie czuł się w nich dobrze nawet w upalne dni. W przypadku wyglądu wózka, największą popularnością cieszą się obecnie wózki w stylu retro, ale jest to oczywiście kwestia indywidualna.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedem + 17 =