Ciekawe wzory zestaw stołowych

Nie tylko wykwintne dania wymagają odpowiedniej oprawy stołu. Nawet codzienny posiłek podany w pięknych naczyniach staje się prawdziwą przyjemnością. W tym sezonie wzory zastaw stołowych to prawdziwe szaleństwo. W poszukiwaniu ceramiki idealnej warto zwrócić się ku polskim produktom, docenianym na całym świecie.

Ceramika z Bolesławca

Historia manufaktury w Bolesławcu sięga kilkuset lat, a charakterystyczne dla tej ceramiki wzory powstają przy użyciu tzw. stempelków. Obecna oferta zachwyca różnorodnością. Odświeżoną wersję kultowego wzoru, składającego się z kółeczek lub prostych kwiatów, prezentuje kolekcja Kolorlove – prawdziwa eksplozja intensywnych barw. Na przeciwnym biegunie znajduje się zestaw Modern, który wykorzystuje klasyczne geometryczne wzory, składające się z sekwencji prostokątów, zygzaków i jodełek.

Modern  przedstawia te ornamenty w nowoczesnej, prostej i wyciszonej formie. Dla miłośników tradycji stworzono zastawę Flower line. Chyba każdy pamięta talerze, zawieszane na ścianach w domach naszych babć. Flower line to ukłon w stronę tej stylistyki, w podkręconej, świeżej wersji. Naczynia są ozdobione wzorami roślinnymi: wijącymi się gałązkami z realistycznie malowanymi kwiatami. To tylko kilka przykładów różnorodności oferty bolesławieckiej ceramiki. Wszystkie kolekcje talerzy są dostępne na: https://ceramika-design.com.pl/

Coś do picia

Kompletując zastawę stołową można pójść o krok dalej i dopasować do niej inne naczynia. W skład kolekcji z Bolesławca wchodzą m.in. cukiernice, dzbanki, patery, maselniczki, wazony, a nawet podgrzewacze. Wystarczy skupić się na naczyniach do napojów. Na szczególną uwagę zasługują filiżanki i kubki Bolesławiec, które występują w kilku wariantach dostępnych w każdym zestawie.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


8 + 5 =