Co warto wiedzieć o prowadzeniu hotelu?

Usługi hotelarskie mogą być świetnym pomysłem na biznes, nie tylko bardzo dochodowym, ale również ciekawą pracą, w której każdy dzień jest inny. Co zatem należy wiedzieć o tym jak prowadzić hotel?

Przede wszystkim pomysł

Hotel w sam sobie to jedynie miejsce noclegu gości, zazwyczaj jednak dla pozyskania klientów i wyróżnienia się wśród innych tego typu miejsc, warto uatrakcyjnić obiekt. Dużo zależy od lokalizacji, ponieważ hotel można połączyć z uzdrowiskiem albo SPA, w hotelu może znajdować się duża sala idealna na wesele albo inne przyjęcia, hotel może serwować w restauracji hotelowej niespotykane potrawy – wszystko to korzystnie wpływa na zainteresowanie gości.

Zobacz przykład miejsca, które zostało stworzone z pasją: Hotel Restauracja Poznań i okolice.

Wielkość obiektu także jest nie bez znaczenia, ale i mały hotel jak i duży mogą mieć zwolenników.

 

Formalności, podatki

Po ułożeniu odpowiedniego biznesplanu można przystąpić do załatwiania formalności. Należy na początek wybrać rodzaj działalności – jednoosobowa albo co najmniej dwuosobowa, a może spółka handlowa? Dodatkowo trzeba podjąć decyzję o formie opodatkowania, do wyboru są następujące rodzaje: karta podatkowa, ryczałt, zasady ogólne albo podatek liniowy. Jeśli działalność przybiera formę spółki, należy ją zarejestrować w KRS. Bardzo dobrym pomysłem jest założenie w banku konta firmowego, co znacznie ułatwi dysponowanie środkami, wystawianiem faktur, będzie też to bardziej przejrzysty sposób na kontrolowanie wydatków i przychodów w firmie. Nie można również zapomnieć o kontrolach sanepidu – mogą zdarzać się bardzo często.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jeden × trzy =