Masaż Kobido – na czym polega i korzyści z niego płynące?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masaż Kobido to starożytny masaż tajski, który jest praktykowany od ponad 2000 lat. Uważa się, że wywodzi się z Chin i został przywieziony do Tajlandii przez mnichów.

Masaż Kobido łączy akupresurę z delikatnymi ruchami jogi i masażu tajskiego. Jest to bardzo relaksujący zabieg, który pomaga uwolnić napięcie w ciele, pobudzić krążenie i poprawić elastyczność. Zabieg wykonywany jest na macie lub miękkiej wykładzinie dywanowej. Często dodatkowym zabiegiem do tego masażu jest taping twarzy, który wzmacnia elastyczność twarzy i jej młody wygląd.

Masaż Kobido ma wiele korzyści, ale najbardziej znane to:

Łagodzenie bólu

Masaże Kobido są znane ze swojej zdolności do łagodzenia bólu spowodowanego skurczami mięśni lub sztywnością stawów. Może to być pomocne dla osób, które cierpią na bóle pleców lub artretyzm. 

Ulga od stresu

Masaże Kobido są również znane ze swojej zdolności do łagodzenia stresu i niepokoju. Może to być pomocne dla osób, które cierpią na lęki lub depresję.

Relaks

masaże Kobido pomagają zrelaksować się i odprężyć po ciężkim dniu w pracy lub szkole. Pomagają również zmniejszyć poziom stresu i zwiększyć poziom energii, dzięki czemu czujesz się bardziej produktywny w ciągu dnia.

Poprawa krążenia

Masaże Kobido poprawiają krążenie krwi w całym organizmie poprzez stymulację układu limfatycznego i zmniejszenie obrzęków wokół stawów i organów (co może prowadzić do cellulitu). Pomaga to w detoksykacji organizmu poprzez usuwanie nadmiaru płynów z tkanek, dzięki czemu produkty odpadowe nie gromadzą się w nich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Skrzynka na listy – czy każdy musi ją mieć?
Skrzynka na listy – czy każdy musi ją mieć?
Skrzynka na listy to niezwykle przydatna rzecz, w każdym domu. Czy jednak musi ją posiadać każdy? Skrzynka na listy ma […]
Czy szkolenia BHP są obowiązkowe?
Czy szkolenia BHP są obowiązkowe?
Zapewnienie bezpiecznych i higienicznym warunków pracy stanowią jeden z obowiązków każdego pracodawcy. W ramach tych działań musi ich zaznajamiać z […]
Szybki transport paczek za granicę – jak wybrać przewoźnika?
Szybki transport paczek za granicę – jak wybrać przewoźnika?
Wysłanie paczki za granicę kojarzy Ci się ze skomplikowanymi procedurami? Nic bardziej mylnego! W dobie Internetu i nowoczesnych rozwiązań możesz […]