Czego w pracy używa okulista?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Udając się do lekarza okulisty, pacjent powinien otrzymać niezbędną pomoc jak najszybciej. Nie jest to możliwe bez odpowiedniego sprzętu.

Narzędzia okulistyczne

W gabinecie powinny się znaleźć między innymi: tonometr i synoptofor, a także lampa szczelinowa. Do czego służą? Zadaniem tenometru jest pomiar ciśnienia śródgałkowego. Za pomocą lampy szczelinowej można zbadać wnętrze oka: soczewkę, twardówkę,tęczówkę, spojówkę i rogówkę. Służy również do diagnozowania zaćmy.

Z kolei symptofor ułatwia wykrycie, a także leczenie zeza. Wspomaga badanie ustawienie gałek ocznych (dzięki temu można ustalić kąt zeza), jak również zakres supresji czy korespondencji siatkówkowej. Dodatkowe akcesoria okulistyczne, jakie są niezbędne w gabinecie to: chusteczki dezynfekcyjne, nakładki do tonopena oraz papierki do podbródków o różnym rozstawie otworów. Jeśli lekarz stwierdzi, że pacjent posiada wadę wzroku i niezbędne będą dla niego okulary, musi dobrać odpowiednią soczewkę.

Dużym ułatwieniem dla niego będzie skorzystanie z kasety szkieł próbnych – będzie miał możliwość dopasowania szkieł o odpowiedniej mocy, tak aby wada wzroku u pacjenta została prawidłowo skorygowana. W gabinecie przydatna może okazać się również stacja diagnostyczna okulistyczna. Ma szerokie możliwości, dodatkowo gwarantuje komfort użytkowania.

Aby badanie wzroku zostało prawidłowo przeprowadzone, musi składać się z kilku etapów: wywiadu chorobowego, diagnostyki za pomocą specjalistycznego sprzętu okulistycznego oraz doborze prawidłowego leczenia. Wszystkim tym zajmuje się doświadczony lekarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Żeglarstwo – przeżyj niezapomnianą przygodę na wodzie
Żeglarstwo – przeżyj niezapomnianą przygodę na wodzie
Żeglarstwo to sposób na aktywne spędzenie czasu nad wodą. Wbrew pozorom może nauczyć się go każdy, bez względu na wiek, […]
Piękno dzikiej przyrody – najciekawsze szlaki turystyczne w Beskidzie Sądeckim
Piękno dzikiej przyrody – najciekawsze szlaki turystyczne w Beskidzie Sądeckim
Nie trzeba wyjeżdżać za morza i oceany, żeby poczuć prawdziwe piękno otaczającej nas przyrody. Wszystko mamy na wyciągnięcie ręki w […]
O czym należy pamiętać będąc przedsiębiorcą?
O czym należy pamiętać będąc przedsiębiorcą?
O czym należy pamiętać będąc przedsiębiorcą?  Osoba będąca przedsiębiorcą spotyka się z wieloma obowiązkami i problemami natury prawnej. Kwestią przysparzającą […]