Piękno dzikiej przyrody – najciekawsze szlaki turystyczne w Beskidzie Sądeckim

Nie trzeba wyjeżdżać za morza i oceany, żeby poczuć prawdziwe piękno otaczającej nas przyrody. Wszystko mamy na wyciągnięcie ręki w naszym atrakcyjnym i zróżnicowanym geograficznie kraju. Południe Polski obfituje w malownicze pasma górskie, a jednym z tych atrakcyjniejszych jest Beskid Sądecki. Warto się tam wybrać, żeby pooglądać spektakularne widoki, jakie podziwiać można podczas spacerów po najpiękniejszych szlakach turystycznych. Szczególnie pięknie jest jesienią, kiedy drzewa zachwycają bogactwem ciepłych barw.

Gdzie wybrać się na spacer?

W Beskidzie Sądeckim jest wiele ścieżek wytyczonych dla turystów, którymi koniecznie trzeba się przespacerować. Jedną z nich jest trasa, która prowadzi ze Szczawnicy do Łącka. Wędrówka rozpoczyna się na żółtym szlaku, który zmierza do Bacówki pod Bereśnikiem, po drodze mijamy krzyż na Bryjarce i wchodzimy na szczyt Dzwonówka. Następnym punktem jest ołtarz na Błyszczu, a potem nowa wieża widokowa na Koziarzy. Trasę do Łącka pokonujemy na pokładzie drewnianej łódki.

Drugą równie ciekawą opcją na przyjemny spacer jest szlak prowadzący ze Szczawnik do Krynicy Zdrój. Pierwszy odcinek trasy prowadzi nas żółtym szlakiem do Wyżnych Młaków, skąd roztacza się wspaniała panorama na okoliczne wzniesienia i lasy. Stamtąd ruszamy niebieskim szlakiem w kierunku Bacówki nad Wierchomlą, dalej idziemy na Runek, a następnie na Jaworzynę Krynicką – jeden z bardziej znanych szczytów w Beskidzie Sądeckim położonym na wysokości 1114 m n.p.m. Z Jaworzyny szlakiem zielonym kierujemy się w stronę Przełęczy Krzyżowej, a stamtąd szlakiem żółtym schodzimy do Krynicy-Zdroju.

To tylko dwa spośród wielu urokliwych szlaków turystycznych w Beskidzie Sądeckim, gdzie zdecydowanie warto zatrzymać się na dłużej. Warto przyjechać tutaj na kilka dni, tym bardziej, że wyboru noclegowni i eleganckich hoteli nie brakuje: https://pensjonat-irena.pl/pokoje/.

Pensjonat w Muszynie będzie wspaniałym punktem wypadowym.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


9 − 6 =