Jak zwiedzać Barcelonę?

Barcelona jest niezwykłym miastem w Hiszpanii, dlatego co roku odwiedzają ją setki tysięcy turystów z całego świata. Najczęściej wybierany sposób dotarcia do tej stolicy Katalonii to samolot na jedno z 3 lotnisk obsługujących okolicę – Reus, Girona i Barcelona. Aby zwiedzić miasto, konieczny jest transport z lotniska Reus do Barcelony. Oprócz ogólnodostępnych środków transportu – autobusów, pociągu czy taksówek, można również wybrać zorganizowany komfortowy transport busem. Jak po dotarciu do miasta zwiedzać Barcelonę?

Spacer, metro czy autobus?

Tereny Barcelony są rozległe, z licznymi atrakcjami usytuowanymi w różnych częściach miasta. Odwiedzenie jej ważnych punktów takich jak kościół Sagrada Familia, Casa Milà, Park Güell, Montjuic czy muzeum FC Barcelona na piechotę w jeden dzień jest praktycznie niewykonalne. Choć w mieście funkcjonuje dobrze rozwinięta komunikacja miejska, w tym metro, tramwaje i autobusy z ujednoliconym systemem biletowym, wielokrotny w ciągu dnia przejazd nimi może stać się uciążliwy, zwłaszcza że zachodzi konieczność dobrego zaplanowania. Dobre rozwiązanie to zorganizowane wycieczki objazdowe po mieście, takie jak https://transport-barcelona.pl/busem-po-barcelonie/. Dzięki nim można poznać najpiękniejsze miejsca Barcelony nawet w jeden dzień.

Zwiedzanie Barcelony z przewodnikiem

Niewątpliwą zaletą wycieczek zorganizowanych jest także fakt ich prowadzenia przez wykwalifikowanych przewodników. To oni potrafią pokazać perły, najciekawsze miejsca danego zakątka, niekoniecznie opisane w klasycznych książkach. Wycieczki z przewodnikiem mogą być także dostosowane do potrzeb, wystarczy uzyskać odpowiednie informacje u danego organizatora.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


20 − trzynaście =