Mleko w proszku – jakie ma właściwości zdrowotne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mleko w proszku jest dobrym źródłem wapnia, białka i innych niezbędnych składników odżywczych. Może być używane do gotowania i pieczenia, a także do picia.

Mleko w proszku jest znane od wieków i obecnie można je znaleźć w różnych kulturach i krajach. Jest ono wytwarzane poprzez suszenie świeżego mleka, aby usunąć większość zawartej w nim wody. Proces ten koncentruje również składniki odżywcze, które pierwotnie znajdowały się w płynnej formie mleka.

Wapń

Filiżanka mleka w proszku zawiera około 300 miligramów wapnia – około jednej trzeciej zalecanego dziennego spożycia dla większości dorosłych. Wapń jest niezbędny dla zdrowia kości i pomaga utrzymać mocne zęby oraz zapobiega osteoporozie w późniejszym okresie życia.

Białko

Jedna filiżanka mleka w proszku dostarcza 9 gramów białka, co wystarcza do zaspokojenia potrzeb większości dorosłych. Białko jest ważne dla wzrostu i naprawy tkanek w całym organizmie. Pomaga również regulować poziom ciśnienia krwi poprzez utrzymywanie nerek przed zatrzymywaniem zbyt dużej ilości soli i wody w organizmie.

Fosfor

Jedna filiżanka mleka w proszku zawiera około 250 miligramów fosforu – około połowy zalecanego dziennego spożycia dla większości dorosłych. Fosfor pomaga budować mocne kości, ponieważ sprawia, że wapń pozostaje zmagazynowany w kościach do czasu, gdy będzie potrzebny do tworzenia nowych kości. Fosfor pomaga również mięśniom prawidłowo się kurczyć, dzięki czemu mogą one efektywnie pracować podczas ćwiczeń lub codziennych zadań, takich jak wchodzenie po schodach czy podnoszenie ciężarów.

Jeśli szukasz odpowiedniego produktu, to sprawdź: https://polandfood.com.pl/new/index.php/pl/mleko-dla-dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesne metody leczenia urazów mięśni – jak szybko dojść do zdrowia?
Nowoczesne metody leczenia urazów mięśni – jak szybko dojść do zdrowia?
Osoby pracujące fizycznie lub często podejmujące się aktywności fizycznej muszą liczyć się z urazami i kontuzjami. Są one nieodzowną częścią […]
Wynajem biura – istotne elementy, które brać pod uwagę przy wyborze
Wynajem biura – istotne elementy, które brać pod uwagę przy wyborze
Dla każdego właściciela firmy biuro ma szczególne znaczenie, ponieważ wykonywane są w nim wszelkie czynności o charakterze administracyjno-księgowym. Z tego […]
Staranie się o spadek – wsparcie prawne
Staranie się o spadek – wsparcie prawne
Uzyskanie spadku nie zawsze może być prosta, gdyż uzależniony jest od indywidualnej sytuacji prawnej spadkobiercy oraz spadkodawcy. Szczególnie trudne sytuacje […]