Na jakie okazje warto wręczyć kwiaty?

Kwiaty są jednym z najczęściej wybieranych prezentów. To rozwiązanie dość proste, a przy tym wyrażające szacunek i pamięć – w zależności od sytuacji, kiedy są wręczane. Przepięknie przygotowana wiązanka może zachwycić obdarowaną osobę oraz wzbudzić w niej pozytywne uczucia, a przecież o to między innymi chodzi.

Wszyscy lubimy dostawać podarunki. Przyjęło się, że kwiaty częściej dajemy w prezencie kobietom, choć nie zawsze jest to sztywna reguła. Kiedy zatem wręczenie bukietu pasuje najbardziej? Jakie okazje temu sprzyjają? Czy prezent na urodziny to jedna z takich sytuacji? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Wizyta w kwiaciarni jest niezbędna

Kwiaty wręczamy chętnie i często, choć trzeba uważać z symboliką niektórych kolorów. Do wyboru mamy też szereg odmian: od róż, poprzez tulipany, słoneczniki czy wracające do łask goździki. Bukiet jest doskonałym pomysłem na prezent na imieniny. Przekazywany jest pannie młodej podczas wręczania podarków weselnych. Tradycja jednak ulega zmianie i młode małżeństwa decydują się informować swoich gości o innych, alternatywnych pomysłach (misie na dom dziecka czy kupon totolotka).

Wiązanki wręczamy z okazji dnia matki, walentynek, dnia kobiet. Panie przyjmują je z przyjemnością, każdorazowo sprawdzając zapach.
Tradycją jest również przekazywanie ich swojemu promotorowi oraz recenzentowi pracy dyplomowej po pozytywnym zdaniu egzaminu. Równie często spotykamy się z tym prezentem z okazji uroczystości kościelnych takich jak Pierwsza Komunia.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście + 20 =