Na jakie okazje warto wręczyć kwiaty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kwiaty są jednym z najczęściej wybieranych prezentów. To rozwiązanie dość proste, a przy tym wyrażające szacunek i pamięć – w zależności od sytuacji, kiedy są wręczane. Przepięknie przygotowana wiązanka może zachwycić obdarowaną osobę oraz wzbudzić w niej pozytywne uczucia, a przecież o to między innymi chodzi.

Wszyscy lubimy dostawać podarunki. Przyjęło się, że kwiaty częściej dajemy w prezencie kobietom, choć nie zawsze jest to sztywna reguła. Kiedy zatem wręczenie bukietu pasuje najbardziej? Jakie okazje temu sprzyjają? Czy prezent na urodziny to jedna z takich sytuacji? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Wizyta w kwiaciarni jest niezbędna

Kwiaty wręczamy chętnie i często, choć trzeba uważać z symboliką niektórych kolorów. Do wyboru mamy też szereg odmian: od róż, poprzez tulipany, słoneczniki czy wracające do łask goździki. Bukiet jest doskonałym pomysłem na prezent na imieniny. Przekazywany jest pannie młodej podczas wręczania podarków weselnych. Tradycja jednak ulega zmianie i młode małżeństwa decydują się informować swoich gości o innych, alternatywnych pomysłach (misie na dom dziecka czy kupon totolotka).

Wiązanki wręczamy z okazji dnia matki, walentynek, dnia kobiet. Panie przyjmują je z przyjemnością, każdorazowo sprawdzając zapach.
Tradycją jest również przekazywanie ich swojemu promotorowi oraz recenzentowi pracy dyplomowej po pozytywnym zdaniu egzaminu. Równie często spotykamy się z tym prezentem z okazji uroczystości kościelnych takich jak Pierwsza Komunia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Adwokat – jakimi rodzajami spraw się zajmuje?
Adwokat – jakimi rodzajami spraw się zajmuje?
Prawnicy są przeszkoleni do obsługi szerokiego zakresu zagadnień prawnych. Większość prawników specjalizuje się w jednym lub dwóch obszarach prawa, takich […]
Podstawy pielęgnacji cienkich włosów
Podstawy pielęgnacji cienkich włosów
Zbyt cienkie i delikatne włosy to utrapienie bardzo wielu kobiet. Charakteryzują się one minimalną grubością, co wynika przede wszystkim z […]
Jak zachęcić klienta do kupna towaru? Czy ekspozytory reklamowe pomagają?
Jak zachęcić klienta do kupna towaru? Czy ekspozytory reklamowe pomagają?
Promocje, obniżki cen, rabat na kupienie drugiego lub kolejnego produktu to triki, które klienci już znają. Dlatego stali się oni […]