Czy w dżinsach można wyglądać elegancko?

Nie ma chyba osoby, która w swojej szafie nie miałaby chociaż jednej pary dżinsów. Takie spodnie to niepodważalny klasyk i co roku pojawia się na listach ubrań, które uznawane są za „elementy zasadnicze”. Od kiedy tylko weszły do sprzedaży cieszą się ogromną popularnością. Pierwotnie miały być po prostu wygodną, ale i wytrzymałą odzieżą roboczą. Obecnie uznawane są za bazę do każdego stroju. A co z eleganckim stylem? Czy dżinsy też da się podrasować, aby móc wyjść na spotkanie biznesowe?

Dodatki definiują styl

Klasyczną odzież można ze sobą łączyć, aby uzyskać wygodny, ale i standardowy wygląd. Oprócz spodni, kolejnym produktem, który koniecznie trzeba mieć w szafie jest biała koszula. Łącząc te dwa elementy, mamy już praktycznie stylowe ubranie. Do tego można dodać eleganckie szpilki czy w wypadku mężczyzn półbuty i z powodzeniem można wybrać się nawet na mniej formalne spotkanie biznesowe.

Natomiast wychodząc do pracy, jeżeli nie mamy ściśle narzuconego dress code’u, także możemy wybrać dżinsy. Dobierając do nich kozaki za kolano, szpilki, półbuty czy nawet baleriny zmieniamy ich styl z casualowego, na bardziej klasyczny i nieco bardziej elegancki. Jeżeli jeszcze góra ubrania będzie stonowana lub wręcz szykowna, nie będzie problemu z uznaniem dżinsów jako odpowiedniego stroju do biura.

Także akcesoria jak torebka czy teczka sprawiają, że odzież może mieć bardziej klasyczny lub w drugą stronę, sportowy wygląd. Dlatego jeśli chcemy sprawić, że spodnie będą wyglądały bardziej wyjściowo, wszystkie inne elementy stroju muszą być po prostu klasyczne lub wręcz eleganckie.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 × 2 =