Co warto wiedzieć zanim zaczniesz bieganie?

Bieganie to aktywność fizyczna dla każdego. Jest prosta oraz nie wymaga specjalistycznego, drogiego sprzętu. Co musisz wiedzieć zanim wykonasz na zewnątrz pierwsze kroki w żwawym tempie?

Potrzeba Ci wyłącznie…butów

Odzież termoaktywna, czapki oraz rękawiczki to asortyment biegaczy zimą. Jeżeli jednak myślisz o uprawianiu tego sportu latem, wystarczą Ci do tego odpowiednie buty do biegania.

Odpowiednie buty posiadają specjalną podeszwę, która amortyzuje naszą stopę. Nie jest ona płaska, dzięki czemu noga utrzymuje lepszy kontakt z podłożem. Warto wspomnieć także o systemie wentylacji, umożliwia naturalne chłodzenie zmęczonej nogi. Buty dla biegacza muszą być przede wszystkim wygodne, koniecznie przymierzmy je na naszą stopę. Zakupy w ciemno mogą prowadzić do nabycia zbyt luźnej albo opiętej pary, co prowadzi w dalszej fazie do powstawania obtarć.

Pozytywna energia i ciekawe trasy

Intensywny bieg w jednym tempie lub też interwały, rozpocznij od rozgrzewki. Krótka przebieżka skutecznie pobudzi nasz organizm do dalszego wysiłku. Nie zapomnij o rozciąganiu, uelastyczni nasze ciało. Wiele osób rozpoczyna treningi zbyt gwałtownie, co może skończyć się drobnymi urazami. Nie bagatelizuj ryzyka!

Kontroluj swój czas, tempo oraz czerp przyjemność z biegu. Najgorsze, co może Cię spotkać to monotonia na zewnątrz. Niektórzy wybierają stale te same trasy albo też słuchają wyłącznie motywującej muzyki. Staraj się brać garściami z samego procesu biegania, nie myśląc o efektach. Na to przyjdzie czas dopiero potem, gdy kolejne kilometry będziesz pokonywać z przyjemnością.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem Woliniusz oferującym buty sportowo turystyczne.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


14 + 7 =