Krawaty – z jakich materiałów są szyte?

Krawaty różnią się od siebie na wiele sposobów – mają różną długość, szerokość, kolorystykę oraz wzór. Wiele osób może być tego nieświadomych, ale te symbole męskiej elegancji różnią się również materiałem z jakiego zostały wykonane. Obecnie używa się do tego celu różnej maści materiałów syntetycznych oraz naturalnych.

Materiały używane do szycia krawatów

Za dobrze wykonany krawat uważa się ten, do którego wykorzystano tkaniny naturalne zapewniające przewiewność oraz takie, których podszewka jest wykonana z tego samego materiału naturalnego co front. Jedwab to tkanina, z której szyte są krawaty tradycyjne, jest to najdroższa opcja. Jedwabny krawat jest niezwykle wytrzymały oraz cechuje się świetnym wyglądem i wpasowaniem do klatki piersiowej, natomiast trudno jest dzisiaj znaleźć ten element męskiej garderoby wykonany w stu procentach z jedwabiu, a na jego posiadanie mogą sobie pozwolić tylko nieliczni.

Dobrą alternatywą są inne tkaniny naturalne takie jak len, wełna czy kaszmir. Oferuje je m.in. sklep Elegancki Pan. Dla mężczyzn, którzy noszą krawat na co dzień, sprawdzi się coś z syntetyków np. poliester. Sporym odstępstwem od tradycji i norm modowych trendów jest z pewnością krawat wykonany z dzianiny, zwany również potocznie knitem. Pomimo, jakby mogło się wydawać nowoczesnego designu, jego początki i popularyzacja sięgają XX wieku.

Dzisiaj używa się do ich produkcji przędz bawełnianych, jedwabnych oraz poliestrowych. Dzięki tym materiałom jest niezwykle elastyczny oraz charakteryzuje się prześwitem i zakończeniem ściętym na płasko. Można go znaleźć np. na https://eleganckipan.com.pl/produkty/akcesoria/krawaty/z-dzianiny-knity/granatowy-krawat-welniany-z-dzianiny-knit,p382

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa + 9 =