Polska reprezentacja na pielgrzymce do Watykanu

Pielgrzymka do Watykanu zbliża się wielkimi krokami i jest spełnieniem Twoich marzeń, ale nadal zastanawiasz się jakie flagi powinna zabrać ze sobą Twoja grupa? Flaga papieska Jana Pawła II może okazać się dobrym pomysłem na wyróżnienie się grupy wyjątkowo mocno związanej z nauczaniem byłego papieża. Chcesz się dowiedzieć jakie są nasze inne propozycje?

Biało-czerwona flaga i nie tylko…

Flaga Polski jest często zabierana przez naszych rodaków w podróż na różnego rodzaju pielgrzymki, dlatego świetnie sprawdzi się i w tym wypadku. Inni pielgrzymi także często są widywani z flagami europejskimi swoich krajów ojczystych. Dodatkowo możesz zabrać ze sobą flagę swojego miasta czy gminy. Jeżeli wyjeżdżasz wspólnie z grupą modlitewną albo parafią, warto zastanowić się nad wyrobieniem flagi świętego patrona. Można w tym celu pomyśleć o fladze na zamówienie. Dzięki takiej możliwości na fladze może pojawić się np. logo danej instytucji, uczelni czy firmy – jeżeli jest to pielgrzymka pracownicza albo studencka. Również szkoły mogą mieć swoją własną flagę.

Po co flaga?

Flaga na pielgrzymce nie jest koniecznością, ale pokazuje łączność pielgrzymów ze swoim krajem, regionem lub miejscowością. W ten sposób pielgrzymi mogą łatwo wyróżnić się w międzynarodowym tłumie. Dzięki polskiej fladze inni Polacy w Watykanie będą mogli rozpoznać, że dana grupa przyjechała z kraju. Flagi na pielgrzymkach są pomocne, ale warto też przypomnieć sobie o prawdziwym celu pielgrzymek jako takich, którym nie jest manifestowanie przynależności narodowej, ale wspólne wychwalanie Boga z wiernymi innych przynależności i kolorów skóry.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście + siedemnaście =