Jak urządzić nowoczesne biuro?

Biuro to przestrzeń przeznaczona przede wszystkim do pracy. Z tego względu powinno być wystarczająco przestronne oraz zapewniać wszystkim pracownikom maksymalny komfort. Warto urządzić je nowocześnie, dbając o dobór odpowiedniej kolorystyki, oświetlenia, a w szczególności mebli. W tej ostatniej roli doskonale sprawdzą się zwłaszcza meble industrialne, wykonane z drewna, metalu lub szkła. Charakteryzują się one prostą formą, ponadprzeciętną wytrzymałością, a także niezwykłą ergonomią.

Wygodne i stylowe meble to podstawowy element 

W biurze zaaranżowanym w stylu nowoczesnym powinny się znaleźć w pełni ergonomiczne meble, które zagwarantują pracownikom komfortowe wykonywanie codziennych obowiązków. Zaleca się wybieranie modeli industrialnych, bo są bardzo praktyczne, a jednocześnie niezwykle modne. Do tej kategorii zaliczamy m.in. biurka ze szklanym lub metalowym blatem (z regulacją wysokości i miejscem na komputer) oraz krzesła osadzone na stalowym stelażu z miękkim siedziskiem i podłokietnikami (dla zwiększenia wygody). Jeśli myślimy o konferencyjnych stołach drewnianych industrialnych, takie konstrukcje też okażą się strzałem w dziesiątkę.

Z kolei w części przeznaczonej do wypoczynku najlepiej jest umieścić sofę, kilka dużych poduszek, ewentualnie hamak. W nowoczesnym biurze wymagana jest kolorystyka stonowana, oparta na jasnych, pastelowych i uspokajających barwach, takich jak błękit czy beż. Taką aranżację możemy z powodzeniem ożywić poprzez wprowadzenie kilku ciekawych dodatków – doskonałym przykładem jest choćby zegar ścienny, obraz albo wazon. Ostatnim istotnym elementem jest oświetlenie, mające zasadniczy wpływ na komfort pracy. Warto postawić zwłaszcza na metalowe lampy wiszące, niewielkie lampki biurkowe i punktowe oprawy LED-owe. 

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


19 + siedemnaście =