Jak ozdobić stół w restauracji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa renomy każdej restauracji zaczyna się i kończy w kuchni. Po drodze jednak są elementy, o które trzeba zatroszczyć się równie mocno, by gości przyciągnąć do wnętrza, a także zachęcić do powrotu. Do takich czynników zalicza się z pewnością jakość obsługi, wystrój i klimat.

Zadbaj o wystrój

W wielu filmach pojawia się motyw, w którym bohater zerka przez szybę w drzwiach lub oknie i urzeczony wchodzi do środka, niejednokrotnie odmieniając swoje życie. Nie jest to jedynie fikcja budująca oglądalność, bowiem większość ludzi jest wzrokowcami. Warto się więc zatroszczyć, by zarówno przypadkowi spacerowicze, jak i stali goście poczuli, że to jest miejsce, w którym chcą zjeść posiłek lub napić się wina.

Kluczowa rola stołów

Przy dekoracji wnętrz oczywiste jest jak najlepsze dopasowanie ozdób i bibelotów do stylu budynku i narracji, w jakiej prowadzony jest lokal. Najbardziej dopracowanym elementem muszą być jednak stoliki. To przy nich goście spędzają najwięcej czasu w trakcie swoich wizyt. 

Warto postarać się o dobrze dobrane obrusy, które korespondują z wnętrzem, a ich faktura i długość nie będą przeszkadzały w komfortowym spożywaniu posiłków. Popularnym elementem są także kwiaty. Przy tym rodzaju dekoracji warto zatroszczyć się o wysokość kompozycji, by goście, którzy są na przykład na spotkaniu biznesowym czy randce, nie musieli przedzierać się wzrokiem przez tulipany w poszukiwaniu twarzy towarzysza, lub towarzyszki. 

Największe zasługi w tworzeniu nastroju w lokalu zazwyczaj mają jednak świece. W niebanalnych kompozycjach wprawiają w dobry nastrój i relaksują po całym dniu. Zawsze sprawdzonym sposobem są klasyczne podgrzewacze. Gdy jednak chcemy czegoś bardziej wyszukanego, na https://swiecedlagastronomii.pl/kategoria-produktu/swiece-plywajace/ znajdziemy świece pływające. Ułożone w miseczkach lub wazonikach, w otoczeniu płatków kwiatów lub w innej autorskiej aranżacji, zbudują romantyczny nastrój i stworzą przyjemny, nostalgiczny klimat. Takie elementy dekoracyjne na stolikach odmienią też wnętrze całej restauracji. Warto więc przykładać wagę do detali, gdyż wówczas lokal będzie chętnie odwiedzanym miejscem i scenerią dla wielu ważnych chwil w życiu gości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety listw elewacyjnych
Zalety listw elewacyjnych
W wyniku prac wykonywanych w związku przebudową elewacji należy wykonać dekoracyjne elementy nadające nowego wyglądu bryle budynku. Równa powierzchnia ściany […]
Jakie są objawy Hashimoto?
Jakie są objawy Hashimoto?
Choroba Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy atakuje tarczycę. Tarczyca znajduje się u podstawy szyi, tuż nad obojczykiem. […]
Gorsety wyszczuplające – kiedy warto je założyć?
Gorsety wyszczuplające – kiedy warto je założyć?
Gorsety wyszczuplające to nie tylko gorsety w swoim pierwotnym przeznaczeniu, ale także nowy sposób na odkrycie koncepcji rzeźbienia ciała. Kiedy […]