Jak ozdobić stół w restauracji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa renomy każdej restauracji zaczyna się i kończy w kuchni. Po drodze jednak są elementy, o które trzeba zatroszczyć się równie mocno, by gości przyciągnąć do wnętrza, a także zachęcić do powrotu. Do takich czynników zalicza się z pewnością jakość obsługi, wystrój i klimat.

Zadbaj o wystrój

W wielu filmach pojawia się motyw, w którym bohater zerka przez szybę w drzwiach lub oknie i urzeczony wchodzi do środka, niejednokrotnie odmieniając swoje życie. Nie jest to jedynie fikcja budująca oglądalność, bowiem większość ludzi jest wzrokowcami. Warto się więc zatroszczyć, by zarówno przypadkowi spacerowicze, jak i stali goście poczuli, że to jest miejsce, w którym chcą zjeść posiłek lub napić się wina.

Kluczowa rola stołów

Przy dekoracji wnętrz oczywiste jest jak najlepsze dopasowanie ozdób i bibelotów do stylu budynku i narracji, w jakiej prowadzony jest lokal. Najbardziej dopracowanym elementem muszą być jednak stoliki. To przy nich goście spędzają najwięcej czasu w trakcie swoich wizyt. 

Warto postarać się o dobrze dobrane obrusy, które korespondują z wnętrzem, a ich faktura i długość nie będą przeszkadzały w komfortowym spożywaniu posiłków. Popularnym elementem są także kwiaty. Przy tym rodzaju dekoracji warto zatroszczyć się o wysokość kompozycji, by goście, którzy są na przykład na spotkaniu biznesowym czy randce, nie musieli przedzierać się wzrokiem przez tulipany w poszukiwaniu twarzy towarzysza, lub towarzyszki. 

Największe zasługi w tworzeniu nastroju w lokalu zazwyczaj mają jednak świece. W niebanalnych kompozycjach wprawiają w dobry nastrój i relaksują po całym dniu. Zawsze sprawdzonym sposobem są klasyczne podgrzewacze. Gdy jednak chcemy czegoś bardziej wyszukanego, na https://swiecedlagastronomii.pl/kategoria-produktu/swiece-plywajace/ znajdziemy świece pływające. Ułożone w miseczkach lub wazonikach, w otoczeniu płatków kwiatów lub w innej autorskiej aranżacji, zbudują romantyczny nastrój i stworzą przyjemny, nostalgiczny klimat. Takie elementy dekoracyjne na stolikach odmienią też wnętrze całej restauracji. Warto więc przykładać wagę do detali, gdyż wówczas lokal będzie chętnie odwiedzanym miejscem i scenerią dla wielu ważnych chwil w życiu gości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przy jakiego typu okazjach warto się zdecydować na założenie długiej sukni?
Przy jakiego typu okazjach warto się zdecydować na założenie długiej sukni?
Aktualne trendy bardzo sprzyjają fankom sukienek maxi. Możemy je zakładać niemalże na każdą okazję, a piękne, lejące się tkaniny świetnie […]
Jak można dbać o zdrowie i formę naszych czworonożnych przyjaciół?
Jak można dbać o zdrowie i formę naszych czworonożnych przyjaciół?
Psy i koty to zwierzęta, które wiele osób traktuje jak dzieci. Z pewnością są jak przyjaciele! Zawsze w pobliżu, zawsze […]
Poczuj się pięknie
Poczuj się pięknie
Wszystkie kobiety są piękne, tylko niektóre umieją to lepiej wyeksponować. Chcąc olśniewać innych swoją urodą, odwiedzamy fryzjerów, kosmetyczki, manicurzystki… Oddając […]