Co zrobić, żeby deszczówka spływa z podjazdu?

Podjazd przed domem lub wjazdem do firmy to miejsce szczególnie narażone na zatrzymywanie się wody pochodzącej z intensywnych opadów deszczu. Jaj odprowadzenie jest kluczowe dla bezpieczeństwa użytkowników pojazdu. Jak pozbyć się nadmiaru wody z podjazdu? Co zrobić by nie zatrzymywała się ona w tym miejscu?

Suchy i bezpieczny podjazd

Podjazd powinien być równy i pozbawiony spadków. Niestety w większości przypadków podjazdy do domów czy posesji mają mniejsze lub większe nachylenie. Z jednej strony przyspiesza to spływanie wody z podjazdu, z drugiej powoduje gromadzenie się deszczówki w jego najniższym miejscu. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu mogą być tunele z tworzywa sztucznego. To wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne instalacje, które ułatwiają odprowadzenie wody i wspierają jej wnikanie do gruntu. Dzięki takiemu rozwiązaniu woda nie zatrzymuje się na podjeździe. Montaż tunelu sprzyja odprowadzaniu wody w miejsce, w którym może zostać ona wchłonięta przez grunt lub zgromadzona w zbiorniku retencyjnym. Taką wodę można ponownie wykorzystać np. do podlewania trawnika w czasie suszy. 

Alternatywą dla tego rozwiązania może być odprowadzenie liniowe. Polega ono na montażu po obwodzie działki rynny, która ułatwia odprowadzenie wody. To dobry, choć dość pracochłonny i nieco mniej efektowny sposób pozbycia się nadmiaru deszczówki z podjazdu. Taka konstrukcja sprawdzi się na dużych działkach , położonych w pobliżu pól, na które bez konsekwencji możemy odprowadzić wodę, która jest tam mile widziana. 

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 2 =