Co zrobić, żeby deszczówka spływa z podjazdu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podjazd przed domem lub wjazdem do firmy to miejsce szczególnie narażone na zatrzymywanie się wody pochodzącej z intensywnych opadów deszczu. Jaj odprowadzenie jest kluczowe dla bezpieczeństwa użytkowników pojazdu. Jak pozbyć się nadmiaru wody z podjazdu? Co zrobić by nie zatrzymywała się ona w tym miejscu?

Suchy i bezpieczny podjazd

Podjazd powinien być równy i pozbawiony spadków. Niestety w większości przypadków podjazdy do domów czy posesji mają mniejsze lub większe nachylenie. Z jednej strony przyspiesza to spływanie wody z podjazdu, z drugiej powoduje gromadzenie się deszczówki w jego najniższym miejscu. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu mogą być tunele z tworzywa sztucznego. To wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne instalacje, które ułatwiają odprowadzenie wody i wspierają jej wnikanie do gruntu. Dzięki takiemu rozwiązaniu woda nie zatrzymuje się na podjeździe. Montaż tunelu sprzyja odprowadzaniu wody w miejsce, w którym może zostać ona wchłonięta przez grunt lub zgromadzona w zbiorniku retencyjnym. Taką wodę można ponownie wykorzystać np. do podlewania trawnika w czasie suszy. 

Alternatywą dla tego rozwiązania może być odprowadzenie liniowe. Polega ono na montażu po obwodzie działki rynny, która ułatwia odprowadzenie wody. To dobry, choć dość pracochłonny i nieco mniej efektowny sposób pozbycia się nadmiaru deszczówki z podjazdu. Taka konstrukcja sprawdzi się na dużych działkach , położonych w pobliżu pól, na które bez konsekwencji możemy odprowadzić wodę, która jest tam mile widziana. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie meble pod telewizor wybrać?
Jakie meble pod telewizor wybrać?
Któż z nas po całym spędzonym dniu nie lubi odpocząć w gronie rodziny w salonie. Jest to czas, w którym […]
Czym się kierować przy wyborze komputera osobistego?
Czym się kierować przy wyborze komputera osobistego?
Wybór komputera osobistego to poważna decyzja, szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy go do pracy. Warto poświęcić na to więcej czasu, ponieważ […]
Gdzie szukać pracy za granicą?
Gdzie szukać pracy za granicą?
Agencje pracy są jednym z głównych miejsc, w których można szukać pracy za granicą. Mogą one pomóc Ci w znalezieniu […]